Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

MasterCard ve spolupráci s Basware chce změnit způsob, jakým firmy platí a dostávají zaplaceno

Investice MasterCard 24.09.2013 | 13:37 0 Komentářů

Basware, přední poskytovatel e-fakturace, se dohodl na spolupráci s MasterCard®, jedničkou v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách. Cílem partnerství je uvést revoluční řešení elektronických plateb, které zaručí, že dodavatelé dostanou zaplaceno brzy po schválení faktury, a zároveň rozšíří platební podmínky pro kupující.

Společnosti na celém světě hledají nové způsoby, jak využít výhod, které nabízí elektronická fakturace. Tradičně se firmy, dokonce i ty velmi úspěšné, mohou někdy potýkat s problémy s platbami způsobenými dlouhými platebními cykly – zejména pokud se jedná o nákladné mezinárodní platby. To je způsobeno lpěním na „papírových“ platbách, pracovně náročnými procesy s vysokým podílem lidské práce a nedostatečnými doplňujícími informacemi pro příjemce. MasterCard a Basware inovují způsob, jakým mezi sebou společnosti obchodují. To je poskytnutí jednoho globálního platebního řešení, které zaručí, že dodavatelé obdrží platbu rychle, brzy po potvrzení faktury a zároveň rozšíří platební podmínky pro kupující.

Služba e-plateb je možná díky Basware Commerce Network, která je spojená s globální platební sítí MasterCard a využívá unikátní sady platebních produktů MasterCard. To přinese společnostem jakékoliv velikosti okamžité snížení nákladů a zvýšení efektivnosti.

„Toto partnerství je ohromně důležité a významné nejen pro Basware a jeho zákazníky, ale také pro celé odvětví e-fakturace. Spuštění této služby představuje další příklad toho, jak se e-fakturace vyvíjí od převážně technické služby zaměřené na poskytování efektivnosti procesů, v takovou, která je firmám schopná přinést transformační obchodní výhody. Řešení, jako je toto, jsou současností a budoucností finanční strategie každé společnosti a tento vývoj má potenciál inovovat firemní platby, které mohou dokonce ovlivnit ekonomiku jako celek,“ říká Esa Tihilä, generální ředitelka Basware.

Basware Commerce Network už nyní zpracovává přes 50 milionů faktur mezi 900 000 obchodními partnery ze 100 zemí ročně, jejichž celková hodnota přesahuje 420 miliard dolarů. Tento rozsah a dosah je kombinován s mezinárodní platební sítí MasterCard, která pokrývá přes 210 zemí a 22 000 finančních institucí a akceptuje více než 150 měn. Tato nová služba zaručí, že dodavatelé budou mít bez dalších komplikací garantovanou brzkou platbu, čímž se výrazně posílí ekonomika pro firmy všech velikostí.

„Cílem MasterCard je pomoci organizacím všech velikostí a z jakýchkoliv odvětví znovu objevit a nově elektronicky „připojit“ jejich zákaznické vztahy inovativními způsoby. Poskytujeme naši síť, data a přední technologické nástroje, aby pomohly dosáhnout těchto cílů. Společně kombinujeme jednu z největších platebních sítí s transakční sítí srovnatelné velikosti – proto je toto partnerství ideální,“ říká Hany Fam, prezident společnosti MasterCard pro globální strategické aliance. 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.