Středa 22. září. Svátek má Darina.

Mastercard: Platební karta v ČR poprvé použita jako vstupenka

Banky MasterCard 23.09.2016 | 13:07 0 Komentářů

Pražský festival Burgerfest se stal průlomovou událostí v používání platebních karet. Vůbec poprvé v Česku platební karta posloužila návštěvníkům i jako vstupenka. Originální a pohodlnou možnost k účasti na festivalu využila bezmála tisícovka návštěvníků, uvedla společnost Mastercard.

Využít plastovou kartu jako vstupenku bylo možné díky tzv. tokenizaci. Zájemce si přímo z internetových stránek festivalu vstupenku nejprve objednal a poté kartou nebo digitálně pomocí InCard Masterpass zaplatil. Při příchodu na festival stačilo příslušnou kartu s již přiřazenou vstupenkou přiložit ke kontrole.

Platební karty jsou neustále více používané pro svoji bezpečnost, pohodlnost a jednoduchost. Tyto atributy chceme dále rozvíjet a posilovat. Díky naší inovaci stačilo mít během festivalu pouze platební kartu, protože u drtivé většiny obchodníků bylo možné platit bezhotovostně. Tím byl vlastně celý Burgerfest jedinečný,“ uvedl viceprezident Mastercard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Richard Walitza.

Možnost platit kartami nebo mobilním telefonem si návštěvníci festivalu pochvalovali a hojně využívali. Celkem bylo uskutečněno 5302 bezhotovostních plateb za bezmála 720.000 korun. Na podobných akcích přitom lidé nejčastěji nakupují a utrácejí za služby v hotovosti. Mastercard chce ve spojení s pořadateli a dalšími partnery tento stav postupně měnit. Burgerfest příkladně vybavila nejnovější řadou platebních terminálů firma Ingenico ve spolupráci se skupinou ČSOB.

Na Burgerfest jsme kromě řešení pro online vstupenky dodali i platební terminály, které umožňují obchodníkům evidenci elektronických i hotovostních plateb. Rádi se budeme podílet i na dalších projektech,“ řekl Jan Klepiš, manažer Rozvoje obchodu z ČSOB.

Tokenizace je lepší způsob zabezpečení plateb. Chrání klientská data tím, že informaci o účtu z plastové platební karty nahrazuje číselnou řadou, tzv. „tokenem“. Tím lze autorizovat platbu, aniž by byly zveřejněny detaily účtu. Přesně to se děje při placení chytrým mobilním telefonem.

InCard Masterpass je globální platební služba společnosti Mastercard, která umožňuje rychle, bezpečně a pohodlně nakupovat na internetu a obchodníků prostřednictvím mobilních digitálních peněženek. S Masterpass se uživatel vyhne zbytečnému vyplňování osobních údajů při každé platbě a užije si rychlé placení kliknutím nebo dotykem. Stačí si na telefon nebo tablet stáhnout aplikaci, do které se uloží všechny platební karty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.