Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

MARIO FREIS nový CEO OVB Holding AG

Mario Freis (40), dosud Chief Sales Officer (CSO), je dozorčí radou s okamžitou účinností jmenován na pozici Chief Executive Officer (CEO) evropského holdingu působícího ve finančním poradenství.

Dosavadní CEO Michael Rentmeister odstoupil sokamžitou účinností z funkce a k 31. březnu 2016 odchází na základě vzájemné dohody z holdingu OVB.

Během svého čtyřletého působení jako CEO významně přispěl k rozvoji společnosti. „OVB děkuje panu Rentmeisterovi za poskytnuté služby,“ uvádí předseda dozorčí rady OVB Holding AG Michael Johnigk.

Mario Freis, který působí v OVB od roku 1995, patří od ledna 2010 k představenstvu OVB Holding AG. Nejprve byl zodpovědný za obchod a produktový management na trzích mimo Německo, v polovině roku 2014 převzal v celé Evropě zodpovědnost za obchod, vzdělávání a produktový management. Mario Freis přispěl významnou měrou k budování a růstu evropských zemských společností. V dubnu 2015 převzal jako člen představenstva OVB Německo ještě i operativní zodpovědnost za obchod na německém trhu.

Jako zastupující CEO byl dozorčí radou jmenován dlouholetý Chief Financial Officer (CFO) Oskar Heitz (62). Tímto krokem byla zajištěna kontinuita a stabilita. Mimo jiné se Oskar Heitz významně podílel na vstupu společnosti v polovině roku 2006 na burzu.

Vedle Maria Freise a Oskara Heitze patří nadále Thomas Hücker (50) jako Chief Operations Officer (COO) k budoucímu představenstvu společnosti. Thomas Hücker je mimo jiné zodpovědný za koordinaci a řízení mezinárodních IT aktivit společnosti.

Předseda dozorčí rady Michael Johnigk: „Těší mne především, že OVB má v osobě Maria Freise CEO, který přichází z vlastních řad. Dozorčí rada sází na zkušeného manažera, jenž má v OVB dlouholeté zkušenosti. Přináší co největší možnou zkušenost, aby byla OVB na dynamicky se měnícím evropském trhu úspěšně nasměrována a nadále se rozvíjela.“

Mario Freis: „Děkuji za projevenou důvěru. Výzvy spojené s novou funkcí se ujmu s největší zodpovědností a plným nasazením.“ 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.