Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Majetek ZFP realitního fondu přesáhl 1 miliardu Kč

Bydlení ZFP akademie 04.09.2014 | 10:30 0 Komentářů

Vlastní kapitál ZFP realitního fondu obhospodařovaného společností ZFP Investments, investiční společnost, a.s., dosáhl k 31. 7. 2014 částky 1 001 232 822 Kč. Tohoto mimořádného úspěchu bylo dosaženo pouhých 13 měsíců od založení fondu.

Díky strategické spolupráci akcionářů se podařilo dosáhnout rekordního nárůstu vlastního kapitálu fondu a ZFP realitní fond se stal dvojkou na českém trhu mezi domácími nemovitostními fondy.

ZFP realitní fond, otevřený podílový fond, ZFP Investments, investiční společnost, a.s., byl vytvořen dne 17. 6. 2013 udělením licence ČNB. Praktickou činnost pak ZFP realitní fond zahájil dne 1. 7. 2013.

ZFP Investments, investiční společnost, a.s., je nezávislá investiční společnost, která vznikla strategickým spojením dvou úspěšných společností působících na českém a slovenskémfinančním trhu. Jedná se o českého investičního zprostředkovatele ZFP akademie, a.s., a slovenskou investiční společnost IAD Investments, správ. spol., a.s.

Dynamický nárůst vložených prostředků umožnil v březnu 2014 nákup administrativního centra Florenc Office Center, které je jednou z nejžádanějších kancelářských budov v Praze.

ZFP Investments nabývá významného postavení na realitním trhu v ČR, o čemž svědčí také skutečnost, že tuto nemovitost získala do majetku ZFP realitního fondu z portfolia renomované společnosti Deka Immobilien GmbH, která je lídrem německého realitního trhu a spravuje finanční prostředky investorů ve výši 25 miliard eur.

„Výborné výsledky a neutuchající zájem investorů si zaslouží poděkování za jejich důvěru. Zároveň to před nás staví smělý, ale reálný cíl, stát se ve střednědobém časovém horizontu jedničkou na trhu domácích realitních fondů,“ uvedl Ing. Dušan Friedl, předseda představenstva ZFP Investments, investiční společnost, a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.