CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

18. 02. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Loni vzrostl zájem o úrazové pojištění, třetina pojistného byla vyplacena ženám

 


 

Meziroční srovnání vyplaceného pojistného na úrazové pojištění Triglav pojišťovny přineslo zajímavá data. V roce 2012 činil nárůst vyplaceného pojistného plnění 40 % oproti roku 2011. Změnil se také podíl mužů a žen, kterým bylo pojistné plnění vyplaceno. Před dvěma lety tvořili z celkové částky 77 % muži a 23 % ženy, o rok později to bylo 69 % mužů a 31 % žen.

„Je dobře, že jsme v roce 2012 svým klientům pomohli vyrovnat se s finančními následky úrazů v mnohem větší míře než v roce předešlém. Úrazové pojištění bývá doceněno zvláště v těžkých případech, kdy se dopady nedotýkají jen samotného jedince, ale celé rodiny,“ sdělil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Například díky platbě odpovídající 20 Kč denně za úrazové pojištění může Triglav pojišťovna rodině pojištěného vyplatit v případě trvalých následků až 4 000 000 Kč, či vyplácet v případě hospitalizace pojištěného 200 Kč denně,“ vysvětlil Baný.

Aktuálně nabízí Triglav pojišťovna akci na úrazové pojištění pod názvem Na lyže s jistotou. Klienti získají za příznivou cenu pojištění, které platí 24 hodin po celém světě. Zároveň mají možnost zvolit si více variant pojištění. Ti, kteří si sjednají akční úrazové pojištění do 31. března tohoto roku s výsledným pojistným minimálně 1 500 Kč, obdrží dárkový poukaz na cestovní pojištění zdarma. Cestovní pojištění pak lze využít během jednoho roku a platí pro celé území Evropy na 7 dní.

Akce na úrazové pojištění vychází z dlouholetých zkušeností Triglav pojišťovny. Právě s aktivní dovolenou na horách se totiž pojí větší riziko úrazu. „Horské terény jsou nedostupné a často je potřebný zásah horské služby či vrtulníku. Cena za lékařské ošetření pak může být velmi vysoká a překročit i milionové částky. Triglav pojišťovna proto nabízí pojistné limity pro děti až do výše 2 milionů korun, pro dospělé pak až do výše 4 milionů korun,“ upozornil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Na co se připojistit před cestou na dovolenou?

Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je kvalitní krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit situace, pro které se vyplatí sjednání různých připojištění. Týká se to například cest do […]

Text: Redakce

03. 06. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024

Rozhovor: Pojišťovna má vyřešit problém, ne jen zaplatit škodu

Skutečnou hrozbou pro pojišťovny nejsou klimatické změny ani technologické firmy, které by si rády ukrojily díl trhu, ale to, jak rychle se dokáží pojišťovny přizpůsobit změnám a nepodcenit žádný aspekt, který na ně může dopadnout. V rozhovoru to uvedl prezident České asociace pojišťoven Martin Diviš.

Text: Redakce

24. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *