Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Koruna v úvodu týdne bez větších výkyvů

Investice 27.11.2017 | 16:09 0 Komentářů

Na úvod týdne byl vývoj kurzu koruny poměrně klidný. Hned po začátku domácího obchodování se zdálo, že koruna bude pokračovat v posilování, když přidala dva haléře a dostala se na úroveň 25,41 CZK/EUR. Ještě dopoledne ale zase dva haléře ztratila a po zbytek dne se držela blízko hladiny 25,43 CZK/EUR.

Podobný vývoj zaznamenal i kurz zlotého, který se odpoledne stabilizoval na úrovni 4,208 PLN/EUR. Jedinou regionální měnou, která si dnes polepšila, byl maďarský forint. Ten přidal přibližně třetinu procenta a posílil na 311,0 HUF/EUR. Za relativně nudným obchodním dnem dnes stála absence zveřejňovaných dat. Podobný obrázek pravděpodobně nabídne i zítřek. Korunou by mohl pohnout guvernér Rusnok, který vystoupí na konferenci Výhled ekonomiky, která začíná zítra v devět hodin.

Euro na počátku týdne pokračovalo v posilování

Společná evropská měna v pondělí navázala na své úspěchy z minulého týdne a za absence nových ekonomických dat posílila až na 1,195 USD/EUR. Euro se tak proti dolaru dostalo na své dvouměsíční maximum. Za zhodnocováním eura pravděpodobně stojí politické faktory. Ožily naděje, že se kancléřce Merkelové podaří obnovit vládu s SPD a investoři se už také méně bojí výsledku nadcházejících italských voleb.

VIKTOR ZEISEL, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.