CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

21. 12. 2020

0 komentářů

Komerční banka má akreditaci Bankovní identity

 

Komerční banka získala akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace! Naplnila tak podmínky zákona o elektronické identifikaci č. 250/2017 Sb. Její klienti budou moci od roku 2021 využívat svou digitální bankovní identitu nejen ve službách banky, jak byli doposud zvyklí, ale se stejnou jednoduchostí a přívětivostí také v digitálních službách státu a komerčních subjektů v České republice.  

Loading 

„Již řadu let používají klienti KB pro přístup ke svým finančním produktům a jejich správě prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilního bankovnictví Bankovní identitu KB a její bezpečností metody, zejména KB Klíč. Zákazníci v ni mají velkou důvěru, vždyť pomocí ní přistupují ke svým osobním, rodinným i firemním financím. Proč ji tedy nevyužít i v dalších digitálních službách mimo banku se stejnou důvěrou? Možnosti jsou opravdu široké – od komunikace se státní správou, s dodavateli energií a služeb až po nákupy na internetu. A navíc zcela zdarma a v pohodlí svého obydlí,“ říká Jakub Vlček, manažer pro Bankovní identitu v KB. 

Výpis z rejstříku trestů, podpis smlouvy s dodavatelem elektřiny nebo platba v eshopu. To je jen zlomek toho, co vše Bankovní identita v blízké budoucnosti umožní řešit. A nejen občanům nebo státu, ale i firmám, které budou moci výhody použití Bankovní identity implementovat přímo do svých procesů a nabídnout tak plně digitální služby svým klientům.

KB se tak zařazuje po bok dalších bank, které společně podporují jeden z největších digitalizačních projektů České republiky v moderních dějinách.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *