CZK/€ 25.090 +0,14%

CZK/$ 22.724 +0,08%

CZK/£ 29.734 +0,02%

CZK/CHF 26.815 +0,08%

30. 11. 2021

10 komentářů

Jak vyzrát na inflaci s investiční strategií Guardian od Imperium Finance

 

Společnost Imperium Finance představuje novou konzervativní dluhopisovou strategii se střednědobým až dlouhodobým investičním horizontem s názvem Guardian. Tato strategie, díky diverzifikovanému portfoliu příležitostí s asymetrickým poměrem rizika a výnosu a zapojení cizího kapitálu, je schopna snadno porážet dlouhodobou inflaci.

Loading



 

„Ceny v Česku rychle rostou a zdražování jde napříč komoditami i sektory. Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 %, myslím si však, že jde o přechodný jev. Dlouhodobá inflace se zcela jistě vrátí na standardní úroveň 2 až 3 %. Investování do likvidních dluhopisů s pravidelným cashflow 5 % p.a. a možností investici zhodnotit během několika let o dalších 30 až 40 % tak nabízí možnost, jak ji pohodlně porazit. A to při podstupování výrazně nižšího rizika a volatility než při investování do akcií, nelikvidních dluhopisů, dluhopisů bez ratingu či akciových fondů,“ říká Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance, který se na poli investování a aktivního obchodování na kapitálových trzích pohybuje více než deset let.

Investiční strategie Guardian od Imperium Finance se zaměřuje právě na investování do likvidních dluhopisů v ratingovém pásmu AAA do BBB-. Tedy takových dluhopisů, které jsou přijaty pro obchodování na veřejném trhu nebo u kterých jsou na BIDu v rámci OTC pravidelně přítomny dva na sobě nezávislé subjekty udržující likviditu. Dluhopisy jsou drženy v různých měnách a na růstu kurzů vydělávají. Strategie umožňuje zajistit se proti poklesu dluhopisového trhu a kurzovému riziku. Doporučený investiční horizont je alespoň 3 až 5 let, ačkoliv je možné tyto dluhopisy kdykoliv přeměnit do tří dnů na hotovost.

„Investice do prakticky nedefaultovatelných dluhopisů, které v sobě zahrnuje právě strategie Guardian, představuje inteligentní možnost, jak si v dlouhodobějším horizontu zajistit relativně vysoké výnosy s minimem podstupovaného rizika. Tato investice se dá považovat za velmi konzervativní. Očekávaný hrubý roční výnos je v tuto chvíli, s ohledem na úrokové sazby, okolo 5 %. Nicméně jakmile se v USA rozplynou obavy z přetrvávající inflace, změní se také očekávání z růstu sazeb a v takové chvíli tyto dluhopisy posílí o 30 až 40 %. To samé se dá předpokládat v případě příchodu nenadálého ekonomického stresu, který sazby ukotví ještě na delší dobu na nule. V takové chvíli tyto dluhopisy budou růst, jelikož se investoři budou uchylovat do bezpečného přístavu,“ uvádí Václav Kosáček.

Loading

Vstoupit do diskuze 10 komentářů


Související články

Další rána pro důchodce, stát jim přestal přispívat na spoření. Co s tím?

Na 750 tisíc důchodců přestalo od července dostávat státní příspěvky ke spoření na penzi, které byly jedním z hlavních taháků tohoto produktu. Obrovské množství lidí nyní řeší, jak se samotným spořením i nastřádanými prostředky naložit. Variant je hned několik. Peníze mohou začít důchodcům přilepšovat k penzi, ale lze je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 09. 2024

Komentář: Stagnace je smrt, Evropa potřebuje tři Marshallovy plány            

Dlouho očekáváný report Budoucnost evropské konkurenceschopnosti, kterou koordinoval Mario Draghi, je na světě. Jaké jsou hlavní závěry? V 90. letech byla produktivita v západní Evropě zhruba na úrovní USA. Evropu trápí zpomalování růstu již od počátku tohoto století. Po většinu tohoto období bylo zpomalování růstu považováno za […]

Text: Redakce

11. 09. 2024

Zvýšení výdajů na obranu začíná ovlivňovat akcie společností v sektoru obrany 

Polsko plánuje v roce 2025 alokovat na obranu až 4,7 % svého HDP. Po měsících růstu globálních obranných výdajů se tento trend konečně začal projevovat i na výkonnosti akcií amerických obranných společností. Za posledních 12 měsíců zaznamenal ETF investující do obranného sektoru lepší výsledky než index S&P […]

Text: Redakce

10. 09. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • FilipD

    1 prosince, 2021

    Jak může konzervativní dluhopis posílit o 30-40 %? Již několikrát jsem měl investováno do dluhopisů a pohyb o více než pár procent na nich byl vzácný (kromě krize, kdy byly dluhopisy podobně volatilní jako akcie, ale spíše do záporu). Pan Kosáček počítá s tím, že USA nechá sazby poblíž nuly, ale co se stane s dluhopisem jestli sazby vzrostou? Pohybuje se na trhu přes 10 let, takže očividně nepamatuje ani jednu z krizí.

    Odpovědět

  • PetrN

    2 prosince, 2021

    Dluhopisy boeingu, který má rating v investičním pásmu, posílily za jeden a půl roku o 36% a vyplácí ročně kupón 5,8%.

    GRAF:https://ibb.co/5cW9mXT

    Celkový výnos je tak přes 40%.

    S tím, že sazby vzrostou trh počítá a dluhopsy jsou na to naceněné, očekávání dlouhodobých „normálních“ sazeb je dle FEDu 2,5%. Viz. zápisy ze zasedání.

    Odpovědět

  • PetrN

    2 prosince, 2021

    Dluhopisy Boeingu, které mají rating v investičním pásmu posílily, za rok a půl o 36% a ročně vyplácí kupón 5,8%.

    Jsou tak za 18 měsíců v plusu více jak 40%.

    Trh počítá s růstem sazeb v USA na 2,5%. Viz. zápisy ze zasedání FEDu.V ceně dluhopisů je to zaceněno.

    Odpovědět

  • Vladislav T.

    8 prosince, 2021

    Jasný, takže Boeing vyrostl už o 40%. A jestliže je to zacenene i do dalších dluhopisů tak ty už taky vyrostly na ceně. Tzn. Že firma Imperium Finance bude tlačit dluhopisy no name firem, které nikdo nechce ale opticky nabízí vysoké zhodnocení. Dluhopisy pravděpodobně budou na hony vzdálené kvalitativně dluhopisům Boeingu.

    Odpovědět

  • Dominik

    1 prosince, 2021

    Tak firma Imperium Finance pobavila… Stačí se podívat na jejich ceník a hned je jejich strategie méně výhodná. 5 % poplatek za pořízení dluhopisů a 25 % podíl na zisku. Pokud dluhopis prodáte před splatností, tak 5 % poplatek za prodej. Ze zhodnocení 30-40 % za několik let vlastně vyjde průměrné zhodnocení o 4-6 % pa. Raději si koupím další dluhopis Rohlíku, na webu J&T aktuálně za 98 % nominální hodnoty a kupón 5,5 %, úrok tedy přes 6 %. A poplatek za nákup? U J&T 0.15 % z objemu, což je více než 30 krát méně než tady od Imperium Finance, která to stejně kupuje právě přes J&T banku.

    Odpovědět

  • opatrný investor

    1 prosince, 2021

    Placený PR článek… Raději teď koupit protiinflační dluhopisy republika, je t ov korunách a je to české…. Tady Vám nakoupí dolarové a eurové dluhopisy, kde akorát podstupuji v delším horizontu kurzové riziko. A jestli je skutečný ten poplatek co tu píše pan Dominik, tak to bych se na tuhle zlodějinu úplně vykašlal. To se pak platí PR články jedna radost, jestli vezmou každému klientovi z investovaného milionu 50 tisíc korun. To aby zaplatili všechny ty telefonní nahaněče, co mi volají 4 krát týdně a nabízí investice jako zprostředkovatelé.

    Odpovědět

  • chytrý investor

    2 prosince, 2021

    Riziko podstupuje zejména ten, který drží všechny své dluhopisy v měně „banánové republiky“. Kterou při vší úctě ČR z hlediska kapitálového trhu je.

    Dolar a EURO jsou celosvětové rezervní měny.

    Odpovědět

  • PetrN

    2 prosince, 2021

    Dluhopisy Boeingu, které mají rating v investičním pásmu posílily, za rok a půl o 36% a ročně vyplácí kupón 5,8%.

    Jsou tak za 18 měsíců v plusu více jak 40%.

    Trh počítá s růstem sazeb v USA na 2,5%. Viz. zápisy ze zasedání FEDu.V ceně dluhopisů je to zaceněno.

    Odpovědět

  • Opatrný investor

    8 prosince, 2021

    Ano Eur a USD jsou rezervního měny, a má smysl v nich část aktiv držet, ale opět opakuji, že to zvyšuje riziko v rámci korunovych výnosů z dluhopisů. Ale chápu, že to firma Imperium Finance tlačí do jiných měn, protože co jsem koukal tak vám to zajistí přes Cash pool a strhnout si za tuto službu opět přes 2 % za rok. Takže si to shrneme : Firma si vezme z objemu investice 5% za nákup a 5 % za prodej. Další poplatek 2 % za každý rok co to držíme v jiné méně a pak Vám v článku ještě doporučí zapojit cizí kapitál, tedy si na to půjčit od OCP (použít finanční páku), což bude dalších 6-10 % za zapůjčený kapitál. Tzn. Žádná Guardian strategie ochrany kapitálu, ale jen marketingová komunikace, jak lidem prodat naprosto nesmyslné a předražené služby s vidinou vysokého zhodnocení. Stačí použít Google a firmu Imperium Finance si trochu proklepnout. Různě na webu na ni pravidelně mizí negativní komentáře. Pozitivní reakce vypadá spíše, jako že si je firma psala sama… Kdo z investorů u firmy, která chce investice v řádech milionů bude psát fráze jako : Vydělali mi peníze nebo super zhodnocení. Prostě PR článek.

    Odpovědět

  • Nejsem naivka

    9 prosince, 2021

    „Investice do prakticky nedefaultovatelných dluhopisů“ Wow, tak použít v jedné větě slovo investice a nedefaulovatelná chce opravdu hodně silný žaludek. Naposledy jsem slyšel něco podobného z úst chlapce, jež mi nabízel směnky Arca. Každá investice je riziková a i zde se může stát, že místo zisku nastane ztráta, ale tady vám řeknou, že to nemůže defaultovat. ČNB by si měla posvítit právě na tyhle ty prodejce, co každému nakukají cokoliv jen aby shrábli provize. Jestli je pravda ta poplatková struktura, co tu píší lidé, tak je to doslova hnus. To raději vzít nějaké dluhopisove ETF, kde je diverzifikace dostatečně široká a navíc se tyhle fondy dostanou k lepším dluhopisům, než co tady bude lovit imperial finance. Projet si na cbonds několik filtrů a vybrat z toho pár dluhopisů asi nebude moc náročné na mozkové závity, vzít si za to od naivek 5 % za zprostředkování, 25 % z jejich zisku a pak jim na to ještě za 6 % půjčit, aby byl objem větší a tím pádem i provize a navrch jim to za 2 % zajistit proti měnovému výkyvu, to už muže vymyslet jen člověk bez sebereflexe. To je ten český rybníček, člověk tu podniká, vydělá si peníze a pak přijde čučkař co mu vysvětlí, že se peníze musí přeci investovat a že to sice něco „málo“ stojí, ale že přeci na tom vydělá 30-40%. A pak lidem jen zůstávají oči pro pláč, když vidí jak jim Imperium Finance pěkně strhává poplateček vedle poplatečku. Až se zhodnocení pro investora smrskne na podprůměrný 3-4% p.a. A pan Kosák si na cizích penězích od investorů schrábne přes 10 % pokud jsem si to správně spočítal. Je smutné že ČNB tyhle zloděje pořádně neprohání, kdyby zde také nastavili strop, co si firma může brát za provize ze zprostředkování a nebo omezila vstupní poplatky, hned by už tu tolik nedrnceli telefony pracujících lidí a neotravovali pořád s investicemi.

    Odpovědět