CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

29. 08. 2016

7 komentářů

Subjekty:

Jak se rozhodnout pro ten správný úvěr. Není půjčka jako půjčka.

 


 

Když už se rozhodnete si pořídit něco na dluh, tak další věc, která rozhoduje o typu půjčky je potřebná částka a jaká je výše vaší výplaty vůči potřebné částce. Důležité také je, zda si budete chtít částku půjčit jednorázově nebo opakovaně, zda budete chtít splácet půjčené peníze ve splátkách nebo jednorázově.
Připravili jsme pro vás přehled úvěrů a modelových příkladů, které vás navedou, jaký úvěr je pro vás nejvýhodnější:
Kontokorent – úvěr, který je poskytnutý v rámci běžného účtu. Banka vám poskytne v rámci běžného účtu úvěrový rámec/limit. Výhoda je, že můžete jít na svém účtu do mínusu až do výše sjednaného rámce, zpravidla se poskytuje ve výši měsíční mzdy. Slouží k překlenutí krátkodobé potřeby financí. Například na konci měsíce vám nezbývají peníze na zaplacení posledních složenek. Nebo se v domácnosti rozbil menší spotřebič, nebo je potřeba zaplatit řemeslníkovi. Kontokorent lze čerpat i opakovaně.
Výhodou je, že pokud takto od banky půjčíte, tak se vám rámci příští výplaty kontokorent zaplatí. Může se stát, že na konci měsíce budete muset jít opět do mínusu, ale částka je zpravidla během 1–3 měsíců z příchozích výplat uhrazena úplně. Úroky se v tomto případě platí pouze z té částky a po tu dobu, po kterou peníze bance dlužíte. Neplatí se tedy za sjednaný rámec, ale za skutečně vypůjčené peníze. Sjednání kontokorentu rychlé a jednoduché, většinou stačí jedna návštěva banky.
Kreditní karta – úvěr, který je poskytnutý na kartě. Nezaměňujte debetní a kreditní kartu. Debetní karta je k běžnému účtu. Pokud platíte nebo vybíráte z bankomatu debetní kartou, snižuje se vám zůstatek na běžném účtu. Debetní kartou můžete čerpat i kontokorent, který je popsaný výše. Kreditní karta má svůj samostatný účet. Na tom banka otevře tzv. úvěrový rámec. Zpravidla se poskytuje ve výši 2–3 násobku měsíčního příjmu. Kreditní kartou pak můžete platit nebo vybírat až do výše úvěrového rámce. Při placení se snižuje zůstatek na kartovém účtu, ale ne na běžném účtu.
V dnešní době je kreditní karta výhodná na veškeré běžné placení v obchodech. Výhodou kreditní karty je totiž bezúročné období. Pokud vrátíte peníze v rámci bezúročného období, které platí na hotovostní i bezhotovostní transakce, neplatíte bance žádné úroky. Také úvěr na kreditní kartě je možné čerpat opakovaně. Na kreditní kartu je možné si také pořídit domácí spotřebiče a uhradit je v několika málo splátkách. Stejně jako u kontokorentu i u kreditní karty se platí úroky jen z vyčerpané částky a po dobu, kdy klient dluží.
Půjčka/Úvěr – jak je to vlastně správně? Banky při běžné komunikaci s klienty, ale i v reklamách používají zažitější pojem půjčka. Na úvěrové smlouvě od banky ale bude mít klient napsáno spotřebitelských úvěr, protože tak je to podle zákona správně. Ať už se tomu říká půjčka nebo úvěr princip je stejný. Banka vám půjčí určitý obnos a vy ho pak v pravidelných splátkách platíte.
Půjčka je vhodná na pořízení větších věcí, jako je například nákup automobilu, rekonstrukce domu nebo bytu, vybavení domácnosti. Při výběru je důležité zaměřit se na půjčky, které vám nabídnou nízkou splátku a nejsou zatíženy žádnými poplatky.
Úplně na závěr by bylo dobré zmínit ještě jeden typ úvěru a to je konsolidace půjček – neboli sloučení půjček. Pokud jste si v minulosti půjčili a splácíte několik kreditních karet, kontokorentů a půjček, tak by bylo pro dobré si všechny úvěry spojit do jednoho a platit jen jednu splátku. Sloučit můžete i půjčky nejbližších rodinných příslušníků. Rozhodně tím celkově ušetříte a měsíčně budete platit jen jednu nižší splátku.

Loading

Vstoupit do diskuze 7 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 04. 2024

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocovaly druhý kvartál v řadě

Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 14,8 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Je zde znatelný trend zlepšujícího se vývoje investic. Zatímco ve třetím kvartálu roku 2023 vykázaly fondy pokles zhruba o […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

05. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pan Megan Andre

  13 října, 2016

  Abych se správně zavést, jsem pan Megan Andre soukromý věřitel i rozdávat půjčku ve výši 3% úrokové sazby. Jedná se o finanční příležitost u vašich dveří krok, se ještě dnes a získejte rychlé půjčky. Existuje mnoho tam venku hledají finanční příležitosti nebo pomoc po celém místech a stále ještě nejsou schopni se dostat jeden. Ale to je finanční příležitost u vašich dveří krok a jako takový nemůžete si dovolit nechat ujít tuto příležitost. Tato služba je poskytnout jak pro jednotlivce, společnosti, obchodní muže a ženy. Výše úvěru sahá od jakékoliv množství dle Vašeho výběru Pro více informací nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu: meganandreloan@gma­il.com

  Žádost o úvěr Vyplnit formulář a zpět.

  Celé jméno……..­………….­………….­..
  Osobní telefonní číslo ………….­………….­..
  Země………­………….­………….­……..
  Adresa…….­………….­………….­…..
  Stát………­………….­……..
  Stáří……..­………….­………….­………..
  Stav………­………….­………..
  Výše úvěru potřebné jako půjčku ………….­………….­………..
  Doba trvání úvěru ………….­………….­…….
  Měsíční příjem…….­………….­………
  Povolání ………….­………….­……….
  Už jste použili předtím? ………….­……….

  V potvrzení těchto údajů, musí zašleme vám naše podmínky spolu s splátkového kalendáře a pokud souhlasíte s podmínkami, stojíte dostat své půjčky do 24 hodin. To závisí na závažnosti a naléhavosti při získávání úvěru. Já rád čekají na vaši rychlou odpověď, S pozdravem, Pan Megan Andre

  Odpovědět

 • Rob

  21 října, 2016

  Naší povinností je pomáhat potřebným k získání finanční stability Aby se setkají s požadavky života a pomáhat těm, kteří jsou ve finančních krizí. Ti, kteří byli odmítnuti jejich bank a dalších finančních agentur, které vedou ke svému rozdělení finančních prostředků, neztrácejí naději. Půjčky jsou pro ty, kteří mají zájem za přijatelnou úrokovou sazbou 3% z minimálně € 3000 až maximálně € 5.000.000 k dis­pozici.
  kontaktujte nás emailem na wixfinancialcor­poration@outlo­ok.com

  Odpovědět

 • Jani Radičević

  23 října, 2016

  Jmenuji se Jani Radičević v rumunštině, obětí elektromobilů o půjčku. Byl jsem podvod a 4,000.00 euro, zatímco moje žena byla nemocná lůžko při hledání peněz pro mého přítele dal tento email sickness.a mailová a Andrew Shepherd, že můžu pomoct, Poslal jsem ho a řekni mu, Tis vystavit my, co Vše, co jsem řekl, bylo zaplatit registraci řekl jsem nemohl TVAR mě žádá, aby mu věřit výhonek on prostě řekl, že ano, tak jsem posílám toto svědectví o jeho služby Údržba dělala moje manželka, když jsem hledal půjčku , To poskytuje půjčky soukromým a spolehlivých rozpouštědel. Pece postupy dodržovat přísná pravidla používání. * Investiční úvěr * Typ konsolidaci dluhu úvěrové půjčky auto úvěr bance * * * Druhá Hypoteční * Pořízení úveru Osobní půjčky roční úrokovou sazbou ve výši 2% trvání Constanza platby je 1–30 years.Here adresa e-mail: pastorandrewlo­anfirm@outlook­.com

  Odpovědět

 • HelenaRobeson

  5 listopadu, 2016

  Hledáte půjčku? Nebo jste byli odmítla půjčku u banky nebo finanční instituce pro jednoho nebo několika důvodů? Máte správné místo pro váš úvěr řešení tady! HelenaRobeson úvěr firma jsme omezeni v rozdávat úvěry společnostem a jednotlivcům s nízkými a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2%. Prosím, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu dnes přes HelenaRobeson63@gma­il.com:
  ŽADATEL DATA:
    1) Celé jméno:
    2) Stát:
    3) Adresa: a
    4) Stát:
    5) Sex:
    6) Stav:
    7) Povolání:
    8) Telefonní číslo:
    9) V současné postavení v místě výkonu práce:
    10) Měsíční příjem:
    11) Půjčka Částka potřebná:
    12) Půjčka Doba trvání:
    13) Účel úvěru:
    14) Náboženství:
    15) Už jste použili dříve;
    16) Datum narození;
    Díky,
  Paní Helena Robeson

  Odpovědět

 • Heinrich Jesse

  11 listopadu, 2016

  Nabízím všech typů úvěrů, budete potřebovat pomoci s start-up nebo obchodní nápad? Jsem Heinrich Jesse financujeme a radí, nabízí úvěry ve výši 3% úrokové sazby se v rozmezí 20,000 až 500,000,000,0­0. Finance a poradit. Bez ověření příjmu. Nepotřebujete kreditní skóre. Velmi příznivé úrokové sazby.

  Kontaktní osoba: Heinrich Jesse
  E-mailová adresa: jesseserv01@gma­il.com
  Webové stránky: http://jessefi­nanceservice.sluz­by.cz/

  Odpovědět

 • dalek

  18 listopadu, 2016

  Zdravím všechny, jsem tady, aby všichni víte o velmi dobrou príležitost stát se bohatým,
  pokud jste chudí nebo chcete-li platit své úcty, mužete stiil získat peníze od nás,
  pokud budete potrebovat nejaký druh úveru, obratte se na správce prostrednictvím e-mailu: perezaguero14@gma­il.com
  on vám dá skutecný úver, já mám pujcku vcera a já cam tak štastne.
  získat úver od nich a budete spokojeni.

  email: perezaguero14@gma­il.com

  Odpovědět

 • frank maxwell

  22 května, 2017

  Společnost FrankMaxwell je dobře známá pro kvalitní půjčkové služby a vybudovala si solidní pověst v půjčování peněz jednotlivcům, dávám půjčky lidem, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů a investují do podnikání. Zvažuji, že jsem šťastný, že mám tuto příležitost být v tomto oboru s velkým nadšením, těším se na zkušenosti s poskytováním Mých nejlepších úvěrových služeb pro vás s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2% s minimálními formalitami
  Pokud nějakou otázku? Neváhejte mě kontaktovat na mém e-mailu ~ frankmaxwell248@hotmail.com.

  Odpovědět