Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Investoři ukousli část hodnoty Apple

Investice 03.01.2019 | 16:51 0 Komentářů

Americké akciové trhy se po včerejších ziscích dnes vydaly na opačnou stranu. Index Dow Jones ztrácí 2,2 %, S&P 500 klesá o 1,7 % a technologický Nasdaq odepisuje 2,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce propadají technologické firmy (-4 %) v čele se společností Apple (-9 %). Hodnota akcií se propadla po včerejším snížení finančního výhledu společnosti pro první čtvrtletí tohoto roku. Firma nově očekává tržby ve výši 84 mld. USD (podle dřívějších odhadů měly být v rozmezí 89 a 93 mld. USD). Současně také Apple snížil odhad hrubé marže na 38 %. Společnost přisuzuje sníženou guidance několika faktorům včetně slábnoucí ekonomiky v Číně a horším než očekávaným prodejům nové řady iPhonů.

Evropské trhy se opět připojují k poklesům. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,7 %. Trojici nejméně úspěšných odvětví tvoří technologické firmy (-4 %), zpracovatelé komodit (-1,6 %) a průmyslové podniky (-1,5 %). Na opačné straně se nachází především sektor utilit se ziskem 0,7 %.

Pražská burza dnes za průměrné obchodní aktivity posílila o 0,1 %. Největší podíl na tom má bankovní skupina Erste Group, která si polepšila o více jak 3,1 %. Druhý nejvyšší zisk si připsala textilka PFNonwovens, a to pouhých 0,3 %. Protipólem jim byly hlavně akcie technologického Avastu (-2,4 %) a telefonního operátora O2 (-1,2 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.