Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Hypoteční banka vydává 95. emisi HZL

Hypoteční banka vydala tento týden 95. emisi hypotečních zástavních listů, přičemž objem této emise činí miliardu korun. Hypoteční zástavní listy z 95. emise jsou kromě klientů Institucionálního a privátního bankovnictví ČSOB nově určeny také pro privátní sféru a malé a střední podniky. 

„Od roku 1996 až do současnosti emitovala Hypoteční banka HZL v celkovém objemu téměř 188 miliard Kč. Těší nás velký zájem o tento druh investice, který dokládá i fakt, že HZL z 95. emise byly prodány téměř vzápětí po jejich uvedení na trh,“ říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. 

HZL z této emise mají nominální hodnotu 10 000 Kč a byly vydány s emisním kurzem k datu emise 99,75 % nominální hodnoty. Jejich splatnost je pět let. Z hlediska výnosu mohou být HZL zajímavou alternativou k jiným investičním nástrojům. 

Zájem o hypoteční zástavní listy (HZL) je dlouhodobě velmi vysoký, především proto, že se jedná o jednu z nejspolehlivějších dlouhodobých investic. Historicky první emisi HZL uvedla na český trh právě Hypoteční banka v roce 1996 a v průběhu let se zvyšujícím se zájmem klientů o HZL zůstává i nadále největším emitentem těchto cenných papírů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.