Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

HSBC s nadací Leontinka i v roce 2016

Banky HSBC Bank plc. 08.06.2016 | 14:00 0 Komentářů

HSBC Bank darovala 500.000 tisíc Kč v rámci benefičního koncertu pro Nadaci Leontinka, který se odehrál v Císařském sále zámku Troja v Praze. Dar je součástí dlouhodobé spolupráce mezi HSBC a Nadací Leontinka, která je zaměřená na podporu zrakově postižených.

HSBC Bank je dlouhodobým partnerem a přispěvatelem Nadace Leontinka. Již od roku 2008 HSBC podporuje Leontinku v její snaze integrovat zrakově postižené studenty do společnosti, v překonávání překážek ve vzdělávání a ve vytváření volnočasových aktivit. Finanční obnos bude využit na různé projekty, jako například “Stipendium Leontinka”, nebo projekt “Svítání”.

Na začátku koncertu při předávání šeku na částku 500.000 tisíc Kč manažerka marketingu HSBC banky Petra Vaníčková uvedla: “Jsem nesmírně šťastná, že můžeme pokračovat v naší společné tradici a podporovat zrakově postižené studenty v jejich integraci do běžných vyučovacích tříd.”

Benefiční koncert přinesl výběr z Mozartových árií, písní a instrumentálních skladeb v podání studentů a absolventů pěveckého sboru Konzervatoře Jana Deyla, střední školy pro zrakově postižené.

“Ceníme si spojení s HSBC, která nám dlouhodobě pomáhá s podporou zrakově postižených studentů ze složitých sociálních poměrů nebo s vynikajícím talentem. Dohromady prokazujeme, že nic není nemožné, pokud spojíte dohromady úsilí a podporu dobrých přátel,” řekla Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka.

HSBC se celosvětově věnuje vzdělávacím a environmentálním projektům. Součástí těchto aktivit je darování finančních zdrojů pro komunitní programy a poskytování dobrovolné práce. Prostřednictvím tisíců dobrovolníků, kteří zdarma věnují svůj čas a schopnosti pomáhá HSBC neziskovým organizacím ve všech zemích, kde působí.

Nadaci Leontinka můžete podpořit i vy jakýmkoliv příspěvkem na účet číslo 2512300102/2600.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.