Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

„Hlavně se pojistěte!“, radí vítězové mistrovství hry Finanční svoboda

“Nejdůležitější je dobře se pojistit, moc neriskovat a hlavně diverzifikovat portfolio vašich investic,” doporučují k řízení rodinného rozpočtu studenti gymnázia Nikola a Ondřej, kteří vyhráli soutěž dvojic na Mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda. “Přesně to nás učil pan učitel a tahle strategie se nám dneska jednoznačně vyplatila,” dodávají. (Tisková zpráva: Finanční svoboda)

Třetí ročník Mistrovství České republiky v deskové hře Finanční svoboda v úterý 7. června 2016 uspořádaly vzdělávací společnost Finanční svoboda ve spolupráci s Českou spořitelnou. Mistrovství se na pražském Gymnáziu Budějovická zúčastnilo 126 studentů z 23 základních a středních škol ČR. „Cílem mistrovství je motivovat studenty k tomu, aby se naučili, co dělat s vlastními penězi. Zábavnou formou tak zvyšujeme jejich finanční gramotnost. Díky zkušenosti s hrou totiž začínají o rodinných financích uvažovat v dlouhodobém horizontu,” uvádí Ing. Karel Kořený, €FA, hlavní autor hry ze vzdělávací společnosti Finanční svoboda.

V deskové hře Finanční svoboda si žáci prožijí 30 let života rodiny, mají reálné příjmy a výdaje a nakupují na českém trhu existující produkty. Za dvě hodiny hraní se některým podaří nashromáždit i 10 mil. Kč, jiní končí v bankrotu. Mezi školami jednoznačně zvítězila ZŠ a MŠ Kolinec z Klatovska. V jednu chvíli jim ale ve hře zatrnulo – museli se vyrovnat se smrtí jednoho z členů rodiny. Všechny své finanční síly tak napřeli ke splátce hypotéky, aby se dokázali znova dostat do plusu, což díky včasným investicím do akcií a pak podílových fondů nakonec zvládli na výbornou.

„Ve finančním vzdělávání se postupně zaměřujeme zejména na interaktivní formy výuky, chceme předávat informace, které mohou mladým lidem pomoci v běžném životě. Proto podporujeme Finanční svobodu, jejíž hráči si mohou nanečisto vyzkoušet, jak nakládat s rodinným rozpočtem,” doplňuje Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny.

Finanční svoboda, zábavná strategická hra pomáhá učitelům dělat výuku praktickou a zábavnou. Hry se prodalo už přes 15 000 kusů a hraje se na 621 školách. Na zavádění hry do českých škol se aktivně podílí také Česká spořitelna – hru díky bance využívá ve výuce 233 škol. Vítězům mistrovství banka mimo jiné věnuje podílové listy smíšeného fondu Erste Asset Managementu “Dynamický mix” v hodnotě 2500 Kč. 

Vítězové Mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda 2016

Školy:

1. ZŠ a MŠ Kolinec

2. Soukromé gymnázium AD FONTES, o. p. s.

3. Gymnázium Budějovická

Dvojice

1. Nikola Kličková a Ondřej Parkan, soukromé gymnázium AD FONTES, o. p. s.

2. Tobiáš Konečný a Patrik Zamazal, ZŠ Kontešinec

3. Hubert Ascherman a Tadeáš Buček, Gymnázium Jana Nerudy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.