Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Gusto kartou lze platit již na 9 000 místech po celé republice, vstoupila také na slovenský trh

16.07.2019 | 12:28 4 Komentářů

Trend přechodu na „digitální“ stravenky stále sílí, což potvrzuje i Gusto karta, která od minulého listopadu hlásí zisk více než 6 000 nových smluvních partnerů, celkem již 9 000. Denně těmito elektronickými stravenkami zaplatí okolo osmi a půl tisíc lidí, při „speciálních“ příležitostech pak tento počet roste. Například na oslavu konce školního roku rodiče s dětmi vyrazili slavit do cukráren a kaváren, ve kterých stoupl počet transakcí o 73 %.

Mezi nejvýznamnější nové klienty Gusto karty patří například pracovní agentura Manuvia nebo maloobchodní síť Hruška. Co se týče restaurací či kaváren, Gusto kartou zaplatíte například v restauracích Coloseum, ovocném baru Frutisimo nebo kavárně Home Office. „Příležitosti k využívání Gusto karty se neustále rozrůstají. Ke stravence jsme nově přidali volnočasové benefity, spolupracujeme například s CK Fischer, Eiffel Optic, sítí lékáren a klinik EUC. Naši zákazníci na Slovensku zase využívají novinku s názvem Rekreační poukaz, uvedl Lukáš Malík, marketingový ředitel Gusto Karty.

Její funkce je ovšem ještě širší. Své uplatnění si našla třeba i u rodičů, kteří chtějí mít kapesné svých ratolestí pod kontrolou. Služba Bezpečné kapesné umožňuje dětem a mladistvým využívat peníze poslané na kartu pouze v případě koupi jídla, ve sportovních areálech nebo například na kino. Jednoduše mají možnost utrácet tam, kde je to vhodné. Vylučuje se tak šance zakoupení alkoholu, cigaret nebo zbytečné elektroniky.

Na slovenský trh Gusto karta vstoupila díky osvědčené technologii velmi rychle a během 4 měsíců spustila ostrý provoz. Oproti České republice zde Gusto karta již funguje také jako takzvaný Rekreačný poukaz.  Od stravenek, se kterými jsme začínali v Česku se Rekreačný poukaz liší hlavně spotřebitelským chováním. Místo spousty menších transakcí se jedná o menší počet, ale mnohem větších transakcí. Silným partnerem je pro nás na Slovensku například CK Kiska Travel, portál boomer.sk, ale také jednotlivé hotelové resorty, například Gothal Liptovská Osada a Villa Betula. Nově nás čeká také spolupráce s dodavateli karavanů. Dnes na Slovensku disponujeme celoplošnou sítí pro Rekreačný poukaz s 3 000 akceptačními místy. Vedle toho jsme spustili stravenku, a kromě restaurací jde kartou platit například v Bille, Tescu nebo McDonald´s, dodává Malík.

Obdoba rekreačního poukazu bude v brzké době fungovat i v Česku. Cílem pro další rok je zvýšit počet vydaných karet na 45 000 v České republice a 10 000 na Slovensku. Ruku v ruce s tím plánuje Gusto karta další rozšiřování akceptační sítě.

 

4 komentáře: “Gusto kartou lze platit již na 9 000 místech po celé republice, vstoupila také na slovenský trh”

 1. Hanušová Jitka napsal:

  Dobrý den, můj zaměstnavatel TS Stochov na konci roku uzavřel s vámi smlouvu. Bylo mě řečeno, že můj zůstatek bude převeden na novou kartu. Po jejím obdržení je na kartě 0. Na kartě jsem v prosinci měla 3338 Kč. Prosím vás tímto o zprávu jak bylo postupovano dále. Děkuji za vyjádření.

 2. Žádost... napsal:

  Dobrý den.
  Mohu poprosit o seznam,kde platí gusto karta v Šumperku. Děkuji předem, Večeřa.

 3. GUSTO KARTA,KDE BEROU napsal:

  Dobrý den.
  Mohu poprosit o seznam,kde platí gusto karta ve Valašském Meziříčí.
  Děkuji za odpoved Kašparová

 4. Žádost napsal:

  Dobrý den, žádáme o zaslání seznamu provozoven, kde můžeme kartu použít. Děkuji Obadalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.