Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Fúze společností KAPITOL a Benefita

V polovině srpna 2019 zahájila společnost KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství, a.s. a Benefita, a.s., další z dceřiných společností pojišťovny Kooperativa, proces fúze. V silně konkurenčním prostředí finančně poradenských společností tak vznikne velmi silný hráč.

Benefita byla založena v roce 2005 jako dceřiná společnost pojišťovny Kooperativa, která se zaměřovala výhradně na prodej autopojištění. S Benefitou spolupracuje přes 600 zprostředkovatelů. Společnost KAPITOL byla založena v roce 1996 jako dceřiná společnost skupiny VIG. Díky spolupráci s předními pojišťovnami v ČR, finančním koncernem VIG, významnými bankovními domy a dalšími investičními partnery si KAPITOL zajistil zcela unikátní postavení na trhu finančního poradenství. Se společností KAPITOL spolupracuje přes 1500 spolupracovníků.

„Věříme, že rozšíření rodiny Kapitolu přinese všem našim klientům komplexnější služby. Díky spojení s Benefitou se stáváme významnějším hráčem na trhu“, řekl Ing. Michal Pobuda, předseda představenstva společnosti KAPITOL.

Po dokončení fúze bude mít poradenská společnost KAPITOL přes 2000 spolupracujících subjektů napříč Českou republikou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.