Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Fond Genesis se stal partnerem polského fondu Avallon při akvizici polské a české divize společnosti EQOS Energie

Investice 15.02.2018 | 10:34 0 Komentářů

Polský fond Avallon MBO Fund II vstupuje s českým fondem Genesis Private Equity III (GPEF III) vlastnicky do společností EQOS Energie Polska a EQOS Energie Česko. Obě společnosti byly dříve součástí nadnárodní skupiny EQOS Energie, jednoho z vedoucích poskytovatelů služeb v oblasti komplexních technických infrastruktur v Evropě, vlastněného německo-švédským private equity fondem Triton. Po dokončení transakce budou česká a polská společnost působit pod novou značkou Stangl Technik. Pro fond GPEF III se od jeho založení jedná již o šestou investici a historicky první investici v Polsku. Dokončení transakce podléhá souhlasu polského antimonopolního úřadu.

Rozhodnutí o ukončení aktivit na českém a polském trhu je součástí dlouhodobé strategie holdingu EQOS Energie, která cílí především na oblasti energetiky, telekomunikace a dopravní infrastruktury. Česká a polská divize holdingu se na svých trzích naopak historicky zaměřují primárně na oblast technického zabezpečení budov.

Akvizice polské a české divize EQOS Energie je také historicky prvním společným projektem polské private equity společnosti Avallon a českého fondu ze skupiny Genesis, a to prostřednictvím aktuálně otevřených fondů Avallon MBO Fund II a Genesis Private Equity Fund III.

„Za posledních dvanáct měsíců se jedná v řadě již o pátou investici fondu GPEF III, což značí historicky rekordní investiční tempo. Touto transakcí také naplňujeme naši vizi fondu GPEF III jako fondu s širším regionálním záběrem, který realizuje své investice i mimo tradiční trhy České republiky a Slovenska,“ komentuje transakci Alexander Kosovský, investiční manažer společnosti Genesis Capital, která poskytuje poradenství private equity fondům Genesis. „Máme také radost z toho, že ve vedení společnosti zůstávají zkušení manažeři. Jejich dlouholeté zkušenosti z oboru a dosavadní úspěšné řízení společností v České republice a Polsku byly pro nás velmi důležité,“ doplňuje Alexander Kosovský.

„V manažerském týmu vidíme vysoce kvalifikované a zkušené manažery, kteří jsou silně motivováni k dalšímu rozvoji firem. Věříme, že transakce dává oběma společnostem velký podnět k dalšímu rozvoji a růstu. Ve společnosti Genesis jsme našli odborníka se znalostí lokálního trhu, který se během celého investičního procesu osvědčil jako spolehlivý partner. Na spolupráci s ním se těšíme,“ komentuje transakci Piotr Miller, partner společnosti Avallon.

„Jako manažeři, kteří jsou ve firmě od jejího založení, považujeme tuto transakci za novou výzvu. EQOS Energie v Polsku a EQOS Energie v České republice jsme rozvíjeli téměř osm let a máme velmi jasnou vizi jejich dalšího směřování. Jak v České republice, tak v Polsku si naše společnosti vybudovaly silnou tržní pozici se stabilní zákaznickou základnou, kterou chceme dále rozvíjet. Jsem přesvědčen, že kombinace našich odborných znalostí s podporou našich nových partnerů v Avallonu a Genesis otevře novou, a pravděpodobně úspěšnější, fázi pro společnosti pod novým názvem Stangl Technik,“ říká Martin Horák, generální ředitel skupiny.

„Naše dceřiné společnosti v České republice a Polsku se historicky zaměřovaly na oblasti mimo dlouhodobou strategii EQOS Energie Group. Proto jsme zvažovali jejich prodej a hledali partnera, který bude schopen poskytnout oběma společnostem dostatečnou podporu pro jejich budoucí rozvoj. Jsme potěšeni, že byla transakce úspěšně realizována, obě společnosti mají nyní vynikající předpoklady pro svůj další dynamický růst a expanzi,“ uzavírá Eric Mendel, generální ředitel společnosti EQOS Energie.

Tisková zpráva: Genesis Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.