CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

23. 01. 2023

0 komentářů

Firmy mohou žádat o dotace na podporu a rozvoj inovací ve dvou nových výzvách OP TAK

 

Pro žadatele je připraveno celkem 350 milionů korun.

Loading 

Praha, 23. ledna 2023 – Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace ve dvou výzvách na podporu inovací. Ve výzvě Spolupráce – Klastry je pro malé a střední podniky a výzkumné organizace připraveno celkem 250 milionů korun. Výzva Technologické platformy je určená pro malé, střední i velké podniky a je v ní k dispozici celkem 100 milionů korun. Výzvy vyhlásilo 16. ledna 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP TAK.

Hlavním cílem výzvy Spolupráce – Klastry je zavést nová inovační řešení a pokročilé technologie v podnicích. Podporuje také posilování vazeb mezi malými a středními podniky, výzkumnými organizacemi, technologickými centry, digitálními inovačními huby a dalšími podpůrnými organizacemi. „Podnikatelé mohou v předložených projektech získat až 70 % způsobilých výdajů zpět formou dotace, a to maximálně 40 milionů korun na projekt. Finanční podporu mohou využít například na externě pořizované služby ve výzkumu a vývoji nebo například na provoz inovačního klastru či nákup práva duševního vlastnictví,“ říká Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % […]

Text: Redakce

Foto: Luxent

13. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *