CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

23. 01. 2023

0 komentářů

Firmy mohou žádat o dotace na podporu a rozvoj inovací ve dvou nových výzvách OP TAK

 

Pro žadatele je připraveno celkem 350 milionů korun.

Loading 

Praha, 23. ledna 2023 – Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace ve dvou výzvách na podporu inovací. Ve výzvě Spolupráce – Klastry je pro malé a střední podniky a výzkumné organizace připraveno celkem 250 milionů korun. Výzva Technologické platformy je určená pro malé, střední i velké podniky a je v ní k dispozici celkem 100 milionů korun. Výzvy vyhlásilo 16. ledna 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP TAK.

Hlavním cílem výzvy Spolupráce – Klastry je zavést nová inovační řešení a pokročilé technologie v podnicích. Podporuje také posilování vazeb mezi malými a středními podniky, výzkumnými organizacemi, technologickými centry, digitálními inovačními huby a dalšími podpůrnými organizacemi. „Podnikatelé mohou v předložených projektech získat až 70 % způsobilých výdajů zpět formou dotace, a to maximálně 40 milionů korun na projekt. Finanční podporu mohou využít například na externě pořizované služby ve výzkumu a vývoji nebo například na provoz inovačního klastru či nákup práva duševního vlastnictví,“ říká Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zaostřeno na dluhopis – ShipEx 2024

Dluhopisy ShipEx 2024 jsou další z řady zajímavých investic, které se vezou na aktuálních trendech, tentokrát v oblasti logistiky. Nabízejí investiční příležitost s pevným výnosem, emise je v nabídce od letošního ledna v celkovém objemu 5 milionů Kč. Dluhopisy mají fixní úrokovou sazbu ve výši 12,5 % ročně, výplata probíhá čtyřikrát […]

Text: Milan Vodička

Foto: Pixabay

18. 05. 2023

Jak na obchodování pomocí algoritmů?

Počítače změnily náš svět nesporným a nevratným způsobem. Vznik nových technologií ve druhé polovině 20. století a možnost okamžitého přenosu dat zásadně změnil téměř všechny oblasti života – od zábavy až po obchodování a investování. Podívejte se, jak můžete algoritmy využít ve svůj prospěch ve světě obchodu.

Text: Redakce

Foto: Unplash.com

15. 05. 2023

Nový konsolidační balíček očima daňového experta

Vláda představila svůj konsolidační balíček. Dojde ke zrušení 22 daňových výjimek, DPH bude mít dvě sazby, dojde k vyššímu zdanění alkoholu a tabáku a zdvojnásobí se daň z nemovitosti. Na druhou stranu zlevní důležité položky, jako jsou potraviny, bydlení, léky. Dopad daňových změn by měl být podle […]

Text: Redakce

Foto: V4 Group

12. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *