CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

08. 04. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Fio banka v březnu registrovala rekordní prodeje Fio podílových fondů

 

Prostředky vložené do podílových fondů Fio investiční společnosti překonaly dosavadní maxima. Za jediný měsíc klienti nakoupili podílové listy za 44 milionů Kč. 

Loading 

V průběhu března zaznamenala Fio investiční společnost rekordní objem prodejů nových podílových listů, když do spravovaných fondů přiteklo od klientů více jak 44 mil. Kč. Od začátku roku objem investovaných prostředků do fondů dosáhl více jak 107 mil. Kč a dramaticky převyšuje zpětné odkupy. Objem podílových listů, které klienti odprodali za první čtvrtletí, byl na úrovni necelých 11 mil. Kč. „Tato skutečnost potvrzuje, že současné turbulence a poklesy na finančních trzích podílníci vyhodnocují spíše jako zajímavou investiční příležitost pro dlouhodobé zhodnocení prostředků než důvod se z kapitálových trhů stáhnout,“ komentuje situaci portfolio manažer domácího fondu David Brzek.

Složité podmínky na trhu potvrzuje hned několik historických rekordů, které byly na jednotlivých akciových indexech v posledních měsících zaznamenány.  Indexy v USA prošly historicky nejrychlejším poklesem o více jak 30 % z předchozích maxim, vybrané seance se zařadily na přední místa nejvýraznějších jednodenních pohybů a rovněž korekce zpět na vyšší ceny o více jak 20 % z posledních dní je jedním z nejdynamičtějších pohybů na amerických trzích za celou historii. Širší US index SP500 zakončil bouřlivý první kvartál letošního roku se ztrátou 20 %, globální MSCI World poklesnul o 21 %. V rámci strategie Globálního fondu a očekávaného vývoje byly v úvodu roku investice částečně alokovány do defenzivnějších titulů, které poklesům odolávaly podstatně lépe. S nejvýraznějšími poklesy se naopak postupně navyšovaly pozice ve velkých strategických firmách. „Uplatňovaná strategie a řízení struktury portfolia přinesla podstatně lepší výsledek než u hlavních světových indexů a kurz Fio globálního akciového fondu za první kvartál oslabil „pouze“ o 16 %. Domnívám se, že struktura portfolia je aktuálně dobře připravena na následující nadále nelehké období vzpamatovávání se z globální pandemie a ekonomického šoku a naše strategie bude nadále přínosem pro dlouhodobé zhodnocování prostředků našich klientů,“ hodnotí uplynulé týdny i s výhledem do budoucna Lukáš Brodníček, který se stará o Fio globální akciový fond.

Fio fond domácího trhu zaznamenal výraznější pokles, když domácí akciový trh je z velké části reprezentovaný finančními institucemi, na které aktuální ekonomická nejistota dopadá výrazným způsobem. Rekordní příliv nových prostředků byl patrný však i u tohoto fondu a investoři i u domácích akcií z tohoto pohledu vnímají současnou situaci primárně jako investiční příležitost. Rovněž u Fio fondu domácího trhu byla ztráta nižší než u indexu PX, který reprezentuje výkonnost domácího akciového trhu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké společnosti na Nasdaq se nyní vyplatí sledovat?

Index Nasdaq, který zahrnuje více než 2500 akcií obchodovaných na stejnojmenné burze, se stabilizoval nad 12 255,95 bodů. To znamená konec medvědího trendu pro tento vysokotechnologický benchmark“Medvědí“ trend na Nasdaqu trval 138 obchodních dní, což je nejdelší období poklesu od roku 2008, kdy prodeje převládaly po dobu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *