Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Fio banka přivádí akcie e-commerce společnosti Pilulka Lékárny na RM-SYSTÉM

Investice Fio banka 23.10.2020 | 14:40 0 Komentářů

Investice do Pilulka Lékárny je nyní dostupná i drobným investorům, od 26. října je možné akcie společnosti obchodovat na burze RM-SYSTÉM ve zvýhodněném poplatkovém režimu.

Společnost Pilulka Lékárny úspěšně dokončila úpis akcií na trhu START Burzy cenných papírů Praha dne 20. října 2020. Celkem bylo upsáno přes 725 tis. nových a stávajících akcií za rekordní částku přesahující 307 mil. Kč.

Na trhu START je možné s akciemi Pilulky obchodovat od 26. října 2020 jednou denně v rámci aukce probíhající od 9:00 do 12:30. Obchodování na trhu START probíhá v tzv. lotech, tedy minimálních zobchodovatelných jednotkách. Velikost lotu byla u akcií Pilulky určena na 80 ks, což při upisovací ceně 424 Kč vychází na 33 920 Kč.

Obchodování akcií Pilulky na burze RM-SYSTÉM oproti tomu nebude nijak omezeno, obchodovat s nimi tak bude možné během celého obchodního dne od 9:00 do 17:00 v libovolném objemu.

Větším investorům tak obchodování akcií Pilulky na RM-SYSTÉMu umožní plynule pracovat se svou pozicí, těm menším pak do akcií společnosti vůbec investovat. Emisi bude možné obchodovat také v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, klienti tak za nákup akcií na burze RM-SYSTÉM zaplatí na poplatcích oproti BCPP méně.

„Jsme velmi potěšeni fenomenálním výsledkem IPO Pilulky, který jasně demonstruje apetit domácích investorů do sektoru e-commerce, navíc v oblasti péče o zdraví, které je letos testováno na každém z nás. Jsme rádi, že můžeme tento atraktivní růstový příběh se zajímavými lidmi v pozadí nabídnout všem investorům včetně těch nejmenších. Pilulka zcela jistě obohatí domácí kapitálový trh a věřím, že výsledek úpisu přiměje další zajímavé emitenty ke vstupu na burzu,“ komentuje vstup společnosti Pilulka na RM-SYSTÉM Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Trh START

Trh START je nový segment Burzy cenných papírů Praha pro malé a střední podniky, k jehož spuštění došlo v květnu 2018. Primární úpisy probíhají několikrát ročně a s akciemi se nyní obchoduje každý den prostřednictvím aukce. Zatím na něj vstoupily společnosti Prabos plus, UDI Group, Fillamentum, AtomTrace, Primoco, Karo Invest, eMan a naposledy právě Pilulka Lékárny.

Společnost Pilulka Lékárny, je česká lékárenská a e-commerce společnost, která provozuje online lékárnu Pilulka.cz a síť kamenných lékáren. Více informací naleznete v představení společnosti.

Fio banka umožnila na RM-SYSTÉMu obchodovat akcie obuvnické společnosti Prabos plus, zpracovatele kůží Karo Invest a softwarových vývojářů eMan.

Na twitterovém účtu @Fio_investice najdete investiční aktuality nejen o nových emisích na trhu START.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.