Středa 22. září. Svátek má Darina.

Fio banka nabízí účty a výhodný platební styk již v 15 měnách

Banky Fio banka 09.04.2014 | 11:07 0 Komentářů

Fio banka nabízí devět nových měn, v nichž je možné vést běžný účet a odesílat a přijímat platby s výhodnými poplatky. Celkem tak vede účty a poskytuje výhodné platby již v patnácti měnách.

Novými světovými měnami, v nichž je možné založit Fio účet, je švýcarský frank, norská, švédská a dánská koruna, chorvatská kuna, ruský rubl, australský a kanadský dolar a japonský jen. Tabulka měn, v nichž Fio banka nyní nabízí účty, je uvedena níže. V podporovaných měnách je možné posílat a přijímat platby zdarma nebo za nízké poplatky, a to i z účtů nebo na účty např. v korunách, kde bude platba odepsána nebo připsána s přepočtením dle aktuálního kurzu uvedeného v kurzovním lístku.

Seznam podporovaných měn (modře jsou označeny nové)

Australský dolar (AUD)

Kanadský dolar (CAD)

Česká koruna (CZK)

Dánská koruna (DKK)

Euro €

Britská libra (GBP)

Chorvatská kuna (HRK)

Maďarský forint (HUF)

Švýcarský frank (CHF)

Japonský jen (JPY)

Norská koruna (NOK)

Polský zlotý (PLN)

Ruský rubl (RUB)

Švédská koruna (SEK)

Americký dolar (USD)

Pro klienty Fio banky, a to bez rozdílu pro fyzické i právnické osoby, jsou převody mezi jakýmikoliv účty v rámci Fio banky zdarma a navíc online, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Platí to i pro převody mezi Fio bankou v ČR a její pobočkou na Slovensku. Libovolná platba přijatá z jiné banky v podporované cizí měně jiné než EUR stojí 100 korun, za odeslanou platbu do jiné banky zaplatí klienti 200 korun (s dispozicí SHA, kdy poplatky platí každý své bance, nebo BEN, kdy veškeré poplatky hradí příjemce). I pro dříve podporované cizí měny s výjimkou eura jde přitom o zlevnění, a to u odeslané platby s dispozicí SHA nebo BEN z 250 Kč na 200 Kč.

Platby v EUR zůstávají obecně zvýhodněny oproti ostatním měnám a jejich cena činí 25 Kč za přijatou platbu a 50 Kč za odeslanou. Platby v EUR na Slovensko jsou dokonce zcela zdarma. Převody mezi účty je možné provádět elektronicky i osobně. Pro ruský rubl platí zpočátku zvláštní režim, kdy je možné platby do jiných bank provádět pouze na pobočce.

„Zaznamenali jsme zájem klientů o bezhotovostní platební styk ve více měnách, a proto jsme se rozhodli výrazně rozšířit naši nabídku v tomto směru. Věříme, že tento krok povede ke zvýšení atraktivity našich služeb pro podnikatele i fyzické osoby,“ říká k tomu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.