Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Fidelity International mění systém poplatků

Fidelity International je jednou z prvních společností na trhu, která celosvětově zavádí nový variabilní poplatek za správu fondů.  Změna přinese klientům snížení ročního poplatku za řízení fondu a nastavení proměnlivé výše poplatku závislé na výkonnosti fondu. Klienti tak celkově zaplatí částku, která se nachází v předem definovaném pásmu.

V reakci na stupňující se debatu o tom, jakou cenu mají služby aktivního řízení fondů, jsme se rozhodli změnit systém poplatků za naše služby. Je pro nás důležitá transparentnost poplatků a hájíme tím i klientské zájmy,“ říká Brian Conroy, prezident Fidelity International. Variabilní poplatek se pohybuje na klouzavé stupnici a funguje dvěma směry v závislosti na riziku a výnosech fondu. Pokud odborníci Fidelity International zajistí mimořádné výkony fondu, poplatky se posunou výš, naopak v případě, že bude výkonnost fondu na základní úrovni nebo dokonce nižší, budou poplatky nižší než v minulosti.

Chceme ukázat, že se opravdu zavazujeme k odpovědnosti za správu fondů. Odstoupili jsme se proto od klasického plochého modelu poplatků a jsme nyní placení za to, jak dobře jsme schopní řídit portfolia našich klientů. Věříme, že to je to, co klienti i regulátoři trhu chtějí,“ dodává Brian ConroySpolečnost Fidelity International současně oznámila svůj postoj ohledně regulace MiFID II a výzkumu třetích stran. Plně podporuje cíl nařízení, a proto se společnost Fidelity International rozhodla přijmout model CSA-RPA (commission sharing agreement  – research payment account) tj. „dohodu o sdílení poplatků“ v případě výzkumu třetích stran. Nicméně snížení základního poplatku za správu fondů vyváží či překoná příslušné poplatky klienta spojené s tímto výzkumem. Model CSA-RPA je flexibilní, transparentní a celosvětově konzistentní způsob, jak přistupovat k řadě externích vstupů potřebných k aktivnímu procesu řízení fondů. „Pro ty klienty, kteří jen chtějí snížit své náklady a nechtějí platit za aktivní přístup, budeme na celém světě rozšiřovat naši úspěšnou škálu levných indexovaných fondů, které budou dostupné všem,“ uzavírá Brian Conroy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.