Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Evropské akcie zavelely k obratu směrem k ziskům

Investice 19.04.2017 | 19:47 0 Komentářů

Evropské akcie dnes především díky finančním institucím obrátily směrem k ziskům. Index Stoxx 600 před koncem obchodování přidává 0,3 %, když k 1,8% ziskům bankovních domů se přidali výrobci aut a dílů s 1,4 %.

Nejvíc z evropských burz dnes posiluje milánský parket se ziskem 1,7 %. Naopak Londýn je jediným červenajícím se mezi evropskými parkety. Nedaří se dnes především realitním developerům a utilitám, které díky rostoucím výnosům z vládních dluhopisů odepisují přes 0,6 %. Přidávají se k nim i ropné společnosti s -0,7 %.

Americké akcie v úvodu obchodování posilují, když index S&P 500 přidává 0,3 %. Na rozdíl od včerejška kdy investory zklamaly výsledky Goldman Sachs, dnes přišly banky Morgan Stanley a BlackRock s dobrými zprávami o výsledcích za první kvartál a táhnou celý bankovní sektor nahoru se zisky 0,8 %. Růstu indexu pomáhají i 0,5% zisky dalších šesti sektorů, mezi něž patří telekomunikace, průmyslové podniky, zdravotnictví nebo producenti průmyslových materiálů. Ze tří propadlíků nejvíce oslabují utility s -0,6 %.

Slušné zisky některých společností na pražské burze dnes kompenzovaly relativně vysoké ztráty jiných a tak index PX zakončil na červené nule se ztrátou do 0,1 %. Dařilo se dnes mediální skupině CME, která informovala, že jako první na pražské burze příští týden ve středu oznámí výsledky hospodaření za první čtvrtletí a její akcie si připsaly 1,8 %. Podobně dobře se dařilo i bankovní skupině Erste se ziskem 1,7 % a sázkařské společnosti Fortuna, jejíž akcie přidaly 1,5 %. Nad 1% zisk se dnes vyšvihly ještě akcie likérky Stock Spirits a telekomunikační společnost O2 přidala 0,7 %. Slušně zisky dnes bohužel umazaly i výrazné ztráty zbývajících bankovních domů KB a Moneta Money Bank, jejichž akcie odepsaly 1,3 %. Nedařilo se ani energetické společnosti ČEZ s -1,2 %. Okolo 0,5 % dnes odevzdaly společnosti Kofola a Unipetrol. Objem zobchodovaných akcií byl dnes skoro přesně na ročním průměru s 0,63 mld. CZK.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.