Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Evropské akcie se z včerejšího propadu zotavují jen pomalu

Investice 22.03.2017 | 19:02 0 Komentářů

Evropské akcie se v závěru dnešního obchodování snaží umazat alespoň část včerejších a dopoledních ztrát, avšak hlavní evropský index Stoxx 600 je stále 0,5 % pod svojí otevírací hodnotou. Nejvíce dnes oslabují realitní developeři, jejichž akcie klesají o 1 %, následovány finančními institucemi, výrobními podniky a výrobci zbytného zboží, kteří odevzdávají lehce nad 0,5 %. Kromě utilit a telekomunikačních společností, které přidávají mírných 0,2 %, všechny ostatní sektory oslabují v obavách, že místo prosazování opatření na podporu ekonomiky se Donald Trump zamotá do sporů s Kongresem o osud zdravotnické reformy

Americké akcie dnes v úvodu obchodování zastavují včerejší hrozivý propad a díky ziskům informačních technologií (0,8 %) a utilit (0,4 %) se index S&P 500 pomalu vrací k mírnému růstu o 0,2 %. Další vývoj na amerických trzích bude do velké míry záviset na tom, zda kongres ve čtvrtek schválí Trumpovu reformu zdravotnictví, která by měla snížit státní výdaje a umožnit reformu daní a zvýšení investic do infrastruktury.

Pražské burze se dnes nepodařilo vymanit z evropského červeného proudu a v mírně podprůměrném objemu ztratila 0,4 %. Nejvíce se o dnešní ztráty zasloužila Komerční banka s 2% ztrátou. Z finančních institucí se přidaly i pojišťovací skupina VIG, která den před vyhlášením výsledků za loňský rok odepsala 0,7 % a Moneta Money Bank s -0,2 %. V červených číslech se ocitla i sázkařská skupina Fortuna s -1,6 %, výrobce lihovin Stock Spirits s -0,9 % a mediální skupina CME s -0,7 %. Jejich ztráty se nepodařilo vykompenzovat energetické skupině ČEZ, jejíž akcie si dnes připsaly 0,4 %, ani nápojářské Kofole nebo tabákovému Philip Morris, jejichž akcie přidaly 0,9 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.