CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

16. 04. 2019

1 komentář

Subjekty:

Equa bank chystá další novinky. Rozšíří digitální bankovnictví i distribuční kanály

 

Equa banka, jedna z nejrychleji rostoucích bank na českém trhu, plánuje v letošním roce další rozvoj služeb osobního bankovnictví. Chystá uvést jak novinky v oblasti digitálního bankovnictví, tak další rozvoj svých distribučních kanálů a míst přímého kontaktu se zákazníky. Kromě toho nabídne klientům také novinky u stávajících produktů.

Loading 

Equa bank pokračuje v silném, dvouciferném, růstu klíčových ukazatelů osobního bankovnictví. Ke konci prvního čtvrtletí 2019 využívalo služeb Equa bank 381 tisíc klientů a meziročně tak jejich počet vyrostl o 18 %. Objem úvěrů domácnostem vzrostl o 32 %. Velký klientský zájem zaznamenaly také další produkty. Například počet uživatelů zlatých karet se meziročně zvýšil o 35 %, počet uživatelů kontokorentu o 36 % a počet klientů využívajících pojistné produkty stoupl o 17 %. Velký zájem byl také o on-line investování, které znamenalo přelom v oblasti rozvoje digitálního bankovnictví a v dosavadním pojetí nabídky investičních produktů na českém trhu. Na konci prvního čtvrtletí roku 2019, tedy za 5 měsíců od uvedení on-line investic na trh, s Equa bank investovalo 2500 klientů. Více než třetinu tvoří drobní investoři, kteří investují při každé platbě kartou.

„Pokračování silného růstu podpoříme dalšími novinkami. V následujících měsících nabídneme klientům více možností, jak ovládat své finance prostřednictvím chytrých telefonů. Rozšíříme možnosti placení mobilem, ale začneme také budovat síť našich bankomatů s možností vkladu. Klientům, pro které je zásadní přímý osobní kontakt s bankou, otevřeme  nová obchodní místa v dalších městech v rámci České republiky,“ řekl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Novinky v oblasti digitálního bankovnictví

V letošním roce Equa bank přijde s několika novinkami v oblasti digitálního bankovnictví. Pokud jde o platby a pořizování nových produktů zavede Equa banka možnost zakoupení cestovního pojištění přímo v mobilní aplikaci. Toto pojištění je navíc rozšířeno o možnost pojištění proti stornu zájezdu nebo pobytu.

REKLAMA

Jako další novinky Equa bank  zavede  PUSH notifikace o pohybech na účtu, on-line statistiky příjmů a výdajů, potvrzování plateb přes mobilní aplikaci namísto SMS nebo možnost on-line chatu s klientským centrem. Dále přidá do mobilního bankovnictví zahraniční platby, on-line přehled o investicích stejně jako sestavování vlastních adresářů příjemců plateb. Na konci roku pak banka plánuje spustit Apple Pay.

Rozvoj distribučních kanálů

V létě chystá Equa banka instalaci nové bankomaty s možností vkladu. V letošním roce by jich celkem mělo být v provozu 16 s tím, že budou rozmístěny na nejvytíženějších pobočkách a geograficky rozmístěné napříč Českou republikou. Jedná se o technologicky špičkové bankomaty od japonské společnosti OKI, která je jednou z nejdéle působících a největších výrobců těchto zařízení na světě. Bankomaty budou umožňovat výběry a vklady jak v CZK tak – jako jediná banka v České republice – také vklady v měnách EUR a USD na cizoměnové účty, jejichž vedení Equa bank poskytuje již dlouhodobě zdarma.

Rozvoj čeká také pobočkovou síť Equa bank. K letos otevřeným dvěma pobočkám v Praze na Zličíně (OC Metropole – leden 2019) a v Kolíně (únor 2019) přibydou nové pobočky ve Znojmě  (červenec 2019), České Lípě a Příbrami (2. polovina roku).

REKLAMA

Okamžité platby a další novinky v oblasti stávajících produktů

Novinky se budou týkat také existujících produktů a služeb – i ony výrazně podpoří pokračování silného růstu Equa bank v dalším období. Velkou změnou a zjednodušením pro klienty budou tzv. okamžité platby, které Equa bank spustí ve třetím čtvrtletí 2019 – a to zdarma. Příjemce platby z Equa bank bude mít peníze připsány na účtu během několika vteřin. Služba bude fungovat 24 hodin denně každý den a to u všech bank, které okamžité platby podporují.

Vedle toho se Equa bank chystá zvyšovat také úrokové sazby u spořících produktů. Od 1. 5. zvedá úrokovou sazbu na spořicím účtu HIT – a to na 1,2 % p.a.  Vyšší sazbu – a to 3 % budou mít klienti také na 3 měsíčním termínovaném vkladu při nákupu stejné částky investic na pobočce. Současně je také čeká zvýhodněná sazba 1,2 % na spořicím účtu HIT, pokud budou mít u Equa bank zainvestováno alespoň 50 000 Kč.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

V digitalizaci jsou nejlepší španělské a kanadské banky. Česko je ze 41 zemí na 13. místě

Venku je největší globální studie o digitálním bankovnictví – Digital Banking Maturity 2022. Jak si v této sféře stojí retailové banky z 41 zemí z celého světa, včetně Česka? Zmiňovaná studie společnosti Deloitte přináší srovnání digitálních funkcionalit, šíři pokrytí zákaznických potřeb a UX aspektů ve třech klíčových kanálech.

Text: Filip Kučera

25. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Jana

    17 dubna, 2019

    Je skvělé, že Equa bank chce přijít s možností zavést si cestovní pojištění přímo z mobilu! Nedávno jsem tuto problematiku řešila a jelikož jsem tuto možnost nenašla musela jsem na pobočku. V mém případě to byla věc, kterou jsem nechala na poslední chvíli, takže při dalších cestách, by mi tohle určitě pomohlo a usnadnilo práci.!

    Odpovědět