CZK/€ 24.725 +0,32%

CZK/$ 22.775 +0,55%

CZK/£ 29.040 +0,24%

CZK/CHF 24.963 +0,32%

25. 01. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Emisi hypotečních zástavních listů Hypoteční banky kupují opět klienti ČSOB Privátního bankovnictví

 


 

Emise tak navazuje na první exkluzivní emisi HZL pro klienty ČSOB Privátního bankovnictví, která se uskutečnila v červnu loňského roku, kdy byl k dispozici balík v objemu 1 miliardy korun. Tato emise se setkala s velkým úspěchem a během několika dnů byla prodána.

„Hypoteční zástavní listy jsou bezpečným a vyhledávaným doplňkem našeho investičního portfolia,“ říká Martin Kosobud, výkonný ředitel ČSOB Private Banking. „Vzhledem k jejich úspěchu u našich klientů jsme se rozhodli tyto zajímavé investiční příležitosti zopakovat i letos,“ dodává.

Hypoteční banka je největším emitentem HZL na českém trhu. Její emisní aktivita trvá od roku 1996, kdy Hypoteční banka jako první na trhu získala k vydávání HZL licenci. Hypoteční zástavní listy se od té doby staly vyhledávaným zdrojem financí i pro další bankovní domy a pro klienty zajímavou alternativou k jiným investičním nástrojům. Od roku 1996 Hypoteční banka vydala HZL v celkovém objemu 144,1 mld. korun, z toho splaceno bylo 55,39 mld. korun.

„Zájem klientů ČSOB Privátního bankovnictví o emisi HZL nás velmi potěšil, potvrzuje to dobré jméno Hypoteční banky jak v rámci skupiny ČSOB, tak na finančním trhu. Věříme, že klientům přinese i tato druhá emise výborné zhodnocení jejich investice,“ říká Martin Vašek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci finanční Hypoteční banky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *