Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Do třetice všeho dobrého: ČSOB a Tyfloservis v kuchyni

Banky ČSOB 19.02.2019 | 09:02 0 Komentářů

Plzeňská pobočka obecně prospěšné společnosti Tyfloservis předvedla minulý týden na slavnostní akci nově zrekonstruovanou cvičnou kuchyni pro nevidomé. Díky daru ČSOB bude sloužit jako unikátní prostor, kde si osoby s vadou zraku bezpečně osvojí praktické dovednosti nezbytné pro samostatné vaření.

ČSOB tradičně věnuje prostředky na projekty posilující samostatnost a soběstačnost osob s různými druhy zdravotních hendikepů. „V našich grantových programech zaměřených na regionální rozvoj a zlepšení životních podmínek pro osoby s těžkým postižením mohou uspět jen kvalitní a smysluplné projekty, které předem důkladně zkoumáme. Cvičná kuchyně takovým projektem bezesporu je a jsem velice rád, že ta plzeňská je po ústecké a budějovické již naší třetí kuchyní, kterou jsme pomohli uvést do provozu,“ říká Petr Hutla vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Projekt moderních cvičných kuchyní realizuje Tyfloservis od roku 2009. Z celkového počtu dvanácti kuchyní po celé České republice navrhla pět z nich designérka Veronika Loušová. Výsledkem její práce jsou praktické kuchyně vybavené nejen moderními spotřebiči, ale především hmatovými a světelnými prvky, které usnadní lidem s poruchou zraku orientaci a pomohou k větší bezpečnosti při vaření samotném.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.