CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

07. 10. 2020

0 komentářů

Developer GARTAL představuje nový investiční fond s garancí výnosu až 7 % p.a.

 

Pražská developerská společnost GARTAL spouští nový investiční fond GARTAL Investment fund SICAV pro kvalifikované investory. Jeho cílem je dosahovat stabilního zhodnocení prostředků převážně ve formě přímých či nepřímých investic do nemovitostí a developerských projektů skupiny GARTAL v Praze a okolí. V rámci fondu developer nabízí akcie se zhodnocením až 7 % p.a. Nový fond byl představen na dnešní investiční konferenci společnosti AVANT, která má správu majetku fondu na starosti.

Loading 

Developerská skupina GARTAL v čele s Rostislavem Petchenkem spouští nový fond kvalifikovaných investorů, jehož prostřednictvím chce investovat do nákupu pozemků a výstavby nových bytových projektů. Aktuálně má společnost na území Prahy a okolí ve výstavbě 8 projektů, jejichž investiční objem činí cca 1 miliardu korun.

Fond disponuje majetkem ve výši necelých 350 milionů korun,“ uvádí Ing. Rostislav Petchenko, zakladatel fondu a spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL. Minimální vklad do fondu je přitom 1 000 000 Kč s výjimkou produktu AVANT Flex, v rámci kterého je možné do fondu vstoupit s vkladem 100 000 Kč. „Optimální investiční horizont u akcií fondu jsme stanovili na 3–4 roky, což je průměrná doba realizace developerského projektu,“ doplňuje Ing. Petchenko.

Developer slibuje investorům do fondu nadstandardní zhodnocení výnosů s garancí minimálně 6 % p.a. a přednostní podíl na zisku fondu. „Předpokládáme, že výtěžek růstových investičních akcií v rámci fondu bude dosahovat nadstandardních 6–7 % ročně,“ doplňuje zakladatel fondu GARTAL Investment fund SICAV. Fond pak investorům slibuje také výhodné zdanění, a to možnost 0% daně pro fyzické osoby a nižší 5% sazby daně z příjmu pro investiční fondy.

Založení investičního fondu pomůže skupině GARTAL realizovat projekty s menším objemem z vlastních zdrojů, což zároveň povede k zajištění jejich vyššího výnosu. Aktuálně má společnost na území Prahy v prodeji sedm desítek bytů. Jedním ze současných projektů je View Spořilov s 68 bytovými jednotkami a parkovacím stáním pro 100 automobilů. Ve výstavbě má dále projekt Harfa Yard na Praze 9, na jehož podobě se podílel architekt Bořek Šípek. Několik dalších projektů je ve fázi příprav.

REKLAMA

Tisková zpráva GARTAL

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nástrahy světa korporátních dluhopisů. Vyhněte se podvodu, než bude pozdě

Investice do korporátních dluhopisů jsou tradiční cestou, jak dosáhnout stabilních výnosů, avšak v dnešním ekonomickém prostředí se stává stále důležitějším faktorem rozpoznat rizika spojená s tímto typem investice. Nedávný rozmach firemních dluhopisů v České republice přinesl na trh novou úroveň složitostí a výzev. Nový nástroj, srovnávač firemních […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *