CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

07. 10. 2020

0 komentářů

Developer GARTAL představuje nový investiční fond s garancí výnosu až 7 % p.a.

 

Pražská developerská společnost GARTAL spouští nový investiční fond GARTAL Investment fund SICAV pro kvalifikované investory. Jeho cílem je dosahovat stabilního zhodnocení prostředků převážně ve formě přímých či nepřímých investic do nemovitostí a developerských projektů skupiny GARTAL v Praze a okolí. V rámci fondu developer nabízí akcie se zhodnocením až 7 % p.a. Nový fond byl představen na dnešní investiční konferenci společnosti AVANT, která má správu majetku fondu na starosti.

Loading 

Developerská skupina GARTAL v čele s Rostislavem Petchenkem spouští nový fond kvalifikovaných investorů, jehož prostřednictvím chce investovat do nákupu pozemků a výstavby nových bytových projektů. Aktuálně má společnost na území Prahy a okolí ve výstavbě 8 projektů, jejichž investiční objem činí cca 1 miliardu korun.

Fond disponuje majetkem ve výši necelých 350 milionů korun,“ uvádí Ing. Rostislav Petchenko, zakladatel fondu a spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL. Minimální vklad do fondu je přitom 1 000 000 Kč s výjimkou produktu AVANT Flex, v rámci kterého je možné do fondu vstoupit s vkladem 100 000 Kč. „Optimální investiční horizont u akcií fondu jsme stanovili na 3–4 roky, což je průměrná doba realizace developerského projektu,“ doplňuje Ing. Petchenko.

Developer slibuje investorům do fondu nadstandardní zhodnocení výnosů s garancí minimálně 6 % p.a. a přednostní podíl na zisku fondu. „Předpokládáme, že výtěžek růstových investičních akcií v rámci fondu bude dosahovat nadstandardních 6–7 % ročně,“ doplňuje zakladatel fondu GARTAL Investment fund SICAV. Fond pak investorům slibuje také výhodné zdanění, a to možnost 0% daně pro fyzické osoby a nižší 5% sazby daně z příjmu pro investiční fondy.

Založení investičního fondu pomůže skupině GARTAL realizovat projekty s menším objemem z vlastních zdrojů, což zároveň povede k zajištění jejich vyššího výnosu. Aktuálně má společnost na území Prahy v prodeji sedm desítek bytů. Jedním ze současných projektů je View Spořilov s 68 bytovými jednotkami a parkovacím stáním pro 100 automobilů. Ve výstavbě má dále projekt Harfa Yard na Praze 9, na jehož podobě se podílel architekt Bořek Šípek. Několik dalších projektů je ve fázi příprav.

REKLAMA

Tisková zpráva GARTAL

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % […]

Text: Redakce

Foto: Luxent

13. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *