CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

25. 03. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Dětské spoření na penzi pomáhá

 

Penzijní společnost České pojišťovny (PSČP) si letos připomíná 25. výročí svého založení. Při této příležitosti přispívá částkou 25 Kč za každou uzavřenou smlouvu dětského penzijka Nadačnímu fondu pro rozvoj gynekologie a porodnictví Vita et Futura. PSČP se připojila k celosvětové humanitární iniciativě The Human Safety Net své mateřské skupiny Generali a v rámci ní podporuje aktivity v České republice pro zlepšení podmínek porodnictví.

Loading 

„Spojení dětského penzijního spoření s podporou nadačního fondu zaměřeného na pomoc dětem na samotném startu života je pro nás logickou volbou. S ohledem na vysoké obchodní ambice PSČP jsem si jistý, že za letošní rok celkově přispějeme na tento projekt významnou částkou“, říká Marcel Homolka, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny.

Nadační fond Vita et Futura se zaměřuje na zlepšování podmínek porodnictví a péče o děti. Usiluje o to, aby se dařilo včas odhalovat nebezpečné náznaky nemocí u miminka před porodem a aby při porodu bylo k dispozici to nejmodernější vybavení. Jejím cílem je předcházet potížím, které mohou mít závažné následky nebo způsobit úmrtí. Dále podporuje poskytování té nejlepší poporodní péče na speciálních pracovištích pro extrémně nevyzrálé novorozence, zaměřuje se na vzdělávání lékařů, porodních asistentek či studentů medicíny.

Iniciativa The Human Safety Net je inspirována myšlenkou řetězové pomoci, při které ti, jimž tato organizace pomůže, mohou jednoho dne pomoci někomu dalšímu, a dát tak vznik řetězové reakci pozitivní změny, která se neomezeně šíří po celém světě. Všechny programy v rámci ní jsou zaměřeny na tři témata: rodiny s dětmi, které pochází z chudých poměrů, uprchlíci a jejich začlenění do pracovního procesu a novorozenci, kteří jsou při porodu ohroženi asfyxií a hrozí jim trvalé poškození mozku.

 

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platba paušální daně a výše invalidního důchodu

Živnostníci a podnikatelé plnící si své daňové povinnosti platbou měsíční paušální daně minimalizují své daňové starosti a povinnosti. Jaký vliv však má platba paušální daně na případný invalidní důchod prvního a druhého stupně, dřívější částečný invalidní důchod? Podívejme se na praktické výpočty.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

21. 02. 2024

Jak šel čas s předčasnými důchody?

Z důvodu prodlužování řádného důchodového věku obliba předčasného důchodu stoupala a rok od roku pobíralo předčasný důchod více lidí. Legislativní změny od října minulého roku však značně zpřísnily podmínky pro výplatu předčasného důchodu. Dosáhnout aktuálně na průměrný důchod při odchodu do předčasného důchodu je složité.

Text: Petr Gola

Foto: Pixabay

12. 02. 2024

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024 – dominuje zajištění na penzi

Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejte se přehledně na jednotlivé změny.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

06. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *