Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Dění ve světě korunou nepohnulo

Investice 20.06.2018 | 17:52 0 Komentářů

Kalendář regionálních událostí byl dnes prázdný. Pozornost trhu se tak upínala na dění ve světě. Obchodní válka mezi Spojenými státy a zbytkem světa pokračuje, i přes to, že se emoce přes noc uklidnily. Svou roli hrál také fakt, že vláda Čínské lidové republiky uklidňovala investory s tím, že použije všechny nástroje měnové politiky, aby zabránila zmatku na finančních trzích.

Investoři také sledují panelovou diskuzi nejvlivnějších světových bankéřů na konferenci v Portugalsku. Kromě M. Draghiho, J.H. Powella a H. Kurody se diskuze účastní také guvernér australské centrální banky P. Lowe.

Absence nových zpráv se projevuje také v (ne)pohybu regionálních měn. Česká měna se stejně jako včera drží v intervalu 25,80 – 25,85 CZK/EUR. Stejně i zlotý dnes zaznamenal pouze velmi mírný pohyb kolem 4,31 PLN/EUR, zítra by mu však mohla pomoci statistika maloobchodních tržeb. Ty by po slabším dubnu mohly výrazněji růst. Pomůže jim k tomu i fakt, že v květnu byly obchody po dvě neděle otevřeny. Zítra navíc bude zveřejněn záznam z posledního zasedání polské centrální banky z prvního týdnu v červnu. Na tomto zasedání ponechala NBP úrokové sazby beze změny na úrovni 1,5 %. Záznam pravděpodobně ukáže, že ani rétorika ohledně budoucnosti měnové politiky se nezměnila.  Podle naší prognózy přistoupí polská centrální banka k prvnímu zvýšení sazeb až ve třetím čtvrtletí příštího roku.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.