CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

27. 07. 2015

0 komentářů

Subjekty:

CYRRUS podal podnět k prověření činnosti Volksbank

 


 

Banka v minulosti vyemitovala garantované certifikáty, které měly zajistit 100% návratnost vložených prostředků klientům, kteří si je zakoupili. Před několika dny však Volksbank přišla s informací, že v rámci restrukturalizace se rozhodla využít směrnice EU, která bance umožňuje ve veřejném zájmu vyvést část svých závazků na jiný subjekt. Rakouský regulátor tento krok schválil, avšak nový dlužník – společnost immigonportfolioabbau (IP) –  nabízí držitelům garantovaných produktů splatných po roce 2017 pouze diskontovanou cenu na úrovni nižší než 100 % vložených prostředků.

Vedení společnosti CYRRUS se rozhodlo na tento krok reagovat stížností u rakouského regulátora. „Nelíbí se nám, že banka může vyvést tyto produkty do jiného subjektu, nabídnout za garantované produkty méně než 100 % a tvářit se přitom, že je vše v nejlepším pořádku,“vysvětluje Jiří Loubal, ředitel společnosti CYRRUS. Jak celá záležitost dopadne, není úplně jisté. Nicméně se může stát, že ochrana klienta, v tomto případě věřitele, je v evropském prostoru až na posledním místě.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Slasti a strasti spekulace na dluh

Nejeden začátečník je možností investovat na dluh a relativně nízkými úrokovými sazbami zlákán ke spekulaci. Pak jakási událost ve světě nečekaně vede k prodejní vlně a vyvstávajícím masivním nabídkám na prodej. Eventuální kupci se drží stranou a mnoho hráčů stojí v danou chvíli na stejné straně – prodejní, nabídkové; […]

Text: Radovan Novotný

24. 01. 2019

Kostolanyho dluhopisové spekulace

Burzovní guru André Kostolany radil tak, že neservíroval „hotová jídla, ale recepty, abyste si mohli sami uvařit to, co vám chutná“. Jako finanční instrument tento guru často vyzdvihoval akcie, ovšem stranou nenechával ani dluhopisy.

Text: Radovan Novotný

18. 01. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *