CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

26. 10. 2020

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB získala ocenění LGBT Friendly Employer 2020, v kategorii Skokan roku a LGBT Hero, za podporu diverzity a boj proti diskriminaci

 

Platforma Pride Business Forum každoročně oceňuje zaměstnavatele, kteří zavádějí opatření směřující k lepší inkluzi svých LGBT zaměstnanců a zaměstnankyň a aktivně bojují proti diskriminaci na pracovišti. Jako první banka v České republice se tento rok v kategorii Skokan roku umístila ČSOB, která se připojila k podpisu Pride Business Forum Memoranda. 

Diverzita je pro nás důležitá. Podpis memoranda byl pro nás dalším přirozeným krokem k naplnění hodnoty respektu, která je nedílnou součástí naší firemní kultury. Získaného ocenění si tak velice vážíme,” říká Hélène Goessaert, členka představenstva ČSOB.

Hélène Goessaert získala speciální ocenění „LGBT Hero“, které získává každoročně 5 top manažerů, kteří aktivně podporují diverzitu.

ČSOB se jako první banka spolu s dalšími 25 společnostmi přihlásila k podpoře LGBT (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby) komunity a uplatňování principů rovnosti na pracovišti.

ČSOB naplňuje závazky, které s podpisem Pride Business Forum Memoranda dala v oblasti uplatňování principů rovnosti na pracovišti, a zároveň reviduje férovost zaměstnaneckých benefitů. Příkladem je volno na svatbu s partnerem stejného pohlaví nebo na doprovod dítěte k lékaři sociálním rodičem (tzn. tím v páru osob stejného pohlaví, který není biologickým rodičem dítěte). ČSOB zároveň umožňuje otcovskou dovolenou i při osvojení dítěte, za „dítě zaměstnance“ je totiž považováno i dítě registrovaného partnera nebo partnerky (ať už vlastní či převzaté do péče), stejně tak „svatbou“ se dle interních předpisů rozumí i uzavření registrovaného partnerství či uzavření obdobného svazku v cizině.

REKLAMA

V Pride Business Fóru si ceníme toho, že se k podpisu memoranda a k jeho hodnotám připojila i ČSOB. Jako jedna z největších bank v České republice má možnost být v oblasti LGBT rovnosti lídrem a má tak vliv na zaměstnance, další zaměstnavatele i na širokou veřejnost. Velmi oceňujeme její aktivní přístup a schopnost vytvořit rovnější pracovní podmínky v poměrně krátké době. Jsem rád, že je ČSOB dalším zdárným příkladem, kde mohou zaměstnanci efektivněji pracovat a být sami sebou. Je to další skvělý průlom!” říká Christian Schwenke, předseda Pride Business Forum.

ČSOB dlouhodobě spolupracuje i s neziskovou organizací “Byznys pro společnost” s cílem budování aliance s ostatními zaměstnavateli a vzájemné inspirace. Různorodost zaměstnanců různého věku, osobních i profesních zkušeností totiž znamenají větší pestrost názorů i různé styly práce a řízení. Letos se ČSOB stala partnerem akce Den Diverzity v Parlamentu ČR nebo se také zúčastnila diskusních panelů a setkání zaměstnavatelů (např. Stříbrná ekonomika či Matky a otcové vítáni).

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *