Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

ČSOB rozšiřuje počet bankomatů přijímajících bankovky i mince. Nový se nachází v pobočce na Černém Mostě

Vkladový bankomat, který kromě bankovek přijímá i mince, spustila ČSOB v minulém roce ve Zlíně. Na základě pozitivního ohlasu klientů se rozhodla tuto síť rozšířit a v dubnu zprovoznila nový vkladový bankomat na mince v objektu pobočky obchodního centra Černý most. Do konce roku je naplánována instalace dalších třech desítek těchto zařízení, a to jak v pobočkové síti banky, tak i u vybraných korporátních klientů.

Pilotní vkladový bankomat na bankovky i mince, který byl bankou zaveden v září 2016 na pobočce ve Zlíně, se setkal s velmi pozitivním hodnocením nejen retailové, ale i korporátní klientely. ČSOB se proto rozhodla toto inovativní zařízení, které navíc disponuje recyklační funkcí, nainstalovat v pobočce pražského nákupního centra. „Zavedením vkladového bankomatu na mince uspokojíme potřebu řady podnikatelských subjektů, pro které je nezbytné zpracovávat kromě bankovek i mince, a to v reálném čase bez ohledu na otevírací dobu pobočky, tedy v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu,“ vysvětluje Martin Štýber, manažer útvaru Platební řešení a prodej ČSOB.

Neroztříděné mince se do bankomatu tohoto typu vkládají najednou, přičemž maximálně může klient vložit 350 kusů mincí. Disponuje-li i bankovkami, má možnost jejich vkladu v rámci jedné transakce, avšak maximální objem hotovosti na jeden vklad zůstane standardních 350 tisíc korun.

Jelikož se jedná o recyklační bankomat, ušetří se náklady na výjezdy bezpečností agentury, která odváží či zaváží hotovost. Hotovost se totiž tzv. točí, což v praxi znamená, že pokud jeden klient hotovost vloží, druhý si stejnou může vybrat. „ČSOB je první bankou v České republice, která bankomat s označením RATM CINEO 4080 spustila do provozu. Naším plánem je do konce roku rozšířit jejich počet o dalších 31 kusů a uspokojit tak potřeby klientů z nejrůznějších částí naší republiky,“ uzavírá Martin Štýber.

ČSOB v loňském roce rozšířila svou síť bankomatů a zavedla bezkontaktní bankomaty. Na konci prosince 2016 mohli klienti využívat celkem 1 066 bankomatů (včetně bankomatů partnerských bank), z toho 80 bezkontaktních a 158 vkladových.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.