Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

ČSOB má pro své klienty revoluční řešení, které propojuje svět placení a investic

Investice ČSOB 14.09.2020 | 15:10 0 Komentářů

ČSOB jedinečným způsobem spojuje stále rozšířenější bezhotovostní placení s investováním. Každý klient si může své platby kartou nechat zaokrouhlovat na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Tyto drobné částky se pak převedou do fondu ČSOB Bohatství, kde se budou zhodnocovat. Cílem služby ČSOB Drobné je ukázat, že svět investic není pouze pro bohaté, ale úplně pro každého.

 „ČSOB Drobné propojuje světy bezhotovostních plateb a investování způsobem, který doposud nemá na českém trhu obdoby. Jde o revoluci v odkládání si peněz stranou úplně pro každého, kdo má účet a kartu. Zatímco v prasátku mince leží ladem a ztrácejí hodnotu, naše drobné klientům při placení kartou neustále přibývají a zhodnocují se. Navíc můžete své investice sledovat online v mobilu,“ říká Martin Vašek, výkonný ředitel ČSOB zodpovědný za investiční produkty.

Ke službě ČSOB Drobné postačí běžný účet s kartou a majetkový účet pro investice, který si lze snadno otevřít online v internetovém bankovnictví nebo na pobočce. Při každé platbě kartou se částka za nákup zaokrouhlí na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Až se z malých částek nastřádá 300 Kč, automaticky se tato suma převede do fondu ČSOB Bohatství. Založení služby ČSOB Drobné je zdarma a investice do fondu jsou zcela bez vstupních poplatků.

Jak bude služba fungovat v praxi? Například při zaplacení 123 Kč kartou banka platbu zaokrouhlí na 140 Kč, na investice tedy půjde 17 Kč.  Při platbě 456 Kč se částka zaokrouhlí na 460 Kč a investovány budou 4 Kč. Pokud je ale částka k platbě přesně rovna násobku 20 Kč, nijak se nezaokrouhluje.

Peníze jsou zhodnocovány ve fondu ČSOB Bohatství, který je vlajkovou lodí mezi fondy s objemem majetku 25 miliard Kč. Fond svojí průměrnou výkonností dlouhodobě poráží inflaci. V posledních deseti letech má průměrnou roční výkonnost 3,96 procenta.

ČSOB Bohatství investuje do světově proslulých značek, mezi něž patří např. technologické ikony Amazon, Apple nebo Microsoft, potravinářské giganty Unilever a Coca Cola nebo firmy Novo Nordisk a Novartis ze zdravotnického sektoru. Fond je svým založením určen pro opatrné investory. Spojením služby ČSOB Drobné s fondem ČSOB Bohatství vzniká unikátní příběh: lidé nakupují zboží a služby, které mají rádi, a zároveň do těchto společností investují, čímž se podílejí na jejich úspěchu.

Kartu k běžnému účtu má nyní osm lidí z deseti, kreditku pak pětina. Počet plateb kartou se mezi lety 2008 a 2019 zosminásobil. Česká republika je navíc světovou špičkou v bezkontaktním placení kartami, které využívá přes 90 procent osob. Průměrná výše transakce kartou byla loni 644 Kč a neustále klesá. Průměrný klient banky použije kartu více než dvacetkrát měsíčně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.