CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

30. 09. 2020

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB jako první přináší na český trh ekologickou platební kartu

 

Klienti ČSOB mohou od října platit v obchodech a na internetu ekologickou platební kartou, která ušetří 3,2 gramu průmyslového plastového odpadu a sníží uhlíkovou stopu o 7 gramů oxidu uhličitého. Tuto možnost získají ti, co si nově otevřou účet Plus Konto. V budoucnu začne banka obměňovat karty i klientům, kterým vyprší platnost stávajících karet a projeví o zelenou debetní novinku zájem. Nová karta Mastercard na sebe upozorní i zajímavým designem. 

„Ohleduplnost k životnímu prostředí, ekologie a udržitelnost k ČSOB neodmyslitelně patří už dlouhá léta. Máme jednu z nejekologičtějších kancelářských budov v Evropě, zelenou hypotéku, autopůjčku na vozy s ekologickým pohonem, fond investující do vodního bohatství nebo e-book plný tipů, jak úsporně bydlet a ještě ušetřit. Nyní jako první na českém trhu přinášíme kartu vyrobenou z plastu, který nezatěžuje životní prostředí, snižuje uhlíkovou stopu a jejíž design zdůrazňuje šetrný postoj k přírodě,“ říká Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

V České republice je vydaných takřka 13 miliónů platebních karet, uvádí aktuální statistika Sdružení pro platební karty, každá s platností 3-5 let. Při váze pět gramů na jednu kartu to je více že než 64 tun plastu momentálně v oběhu, pro představu to je váha téměř 33 vozů Škoda Octavia. ČSOB dělá první krok a tuto ekologickou zátěž bude postupně snižovat – šetří neobnovitelné zdroje, snižuje uhlíkovou stopu a využívá plastový odpad.

Založit nově běžný účet Plus konto a tím získat zelenou platební kartu Mastercard lze pohodlně online na stránkách www.csob.cz/pluskonto, prostřednictvím klientského centra nebo na pobočkách banky.

„Společnost Mastercard se snaží přispívat v rámci řady svých aktivit i k řešení globálních výzev spojených se životním prostředím. Jednou z nich je také snaha snížit množství PVC použitého pro výrobu platebních karet. Dlouhodobě se proto věnujeme výzkumu i prosazování recyklovatelných a biologicky odbouratelných materiálů a podporujeme recyklaci karet. To by samozřejmě nebylo možné bez úzké spolupráce s našimi partnery. Vážíme si proto toho, že se ČSOB rozhodla začít vydávat první zelenou platební kartu na českém trhu,“ říká Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

REKLAMA

Podle průzkumu ČSOB více než polovina dotazovaných stále vyžaduje platební kartu ve fyzické podobě. Dalších 30 procent sice platí mobilními aplikacemi, ale plastovou kartu chce pro jistotu mít k dispozici také. Jen 15 procent respondentů je ochotno platit výhradně mobilem. Tři procenta platební kartu nemají a platí v hotovosti.

Ekologickou platební kartu jako svou nejnovější inovaci vyrábí a dodává společnost IDEMIA, která stejně jako ČSOB má ve svých cílech ochranu životního prostředí, zejména využíváním udržitelných zdrojů, přijímáním opatření ke snižování plastového odpadu, redukci tzv. single-use plastů apod. Pro svůj nejnovější produkt IDEMIA získala také certifikát „Environmental Claim Validation UL“.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Co by asi řekl Alois Rašín?

Bankéři z japonské Nomury předpovídají české měně finanční krizi. Své tvrzení dokládají erudovanými statistickými a ekonomickými podklady a úvahami. Na obranu koruny přispěchal houf neméně erudovaných českých ekonomů a tvrzení Nomury popírají. Co by k tomu asi řekl Alois Rašín, kdyby měl tu možnost?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 12. 2022

V digitalizaci jsou nejlepší španělské a kanadské banky. Česko je ze 41 zemí na 13. místě

Venku je největší globální studie o digitálním bankovnictví – Digital Banking Maturity 2022. Jak si v této sféře stojí retailové banky z 41 zemí z celého světa, včetně Česka? Zmiňovaná studie společnosti Deloitte přináší srovnání digitálních funkcionalit, šíři pokrytí zákaznických potřeb a UX aspektů ve třech klíčových kanálech.

Text: Filip Kučera

25. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *