CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

16. 04. 2013

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB Akciový fond – Vodního bohatství boduje

 


 

ČSOB Akciový fond – Vodního bohatství – KBC ECO Fund CSOB Water je akciový fond investující do firem, které se zabývají například čištěním, odsolováním, obnovou infrastruktury, dodávkami kvalitní vody a podobně. Akcie jsou vybírány po konzultaci s nezávislým výborem pro životní prostředí, přičemž minimální podíl těchto akcií v portfoliu je 75 %. Jedná se o velmi stabilní fond, který v posledních letech zaznamenává stálý růst.

„Fond nabízí investorům výhody vazby na jednu z předních globálně strategických surovin. Vody nepřibývá a poptávka po ní stoupá, stejně jako její cena. Toho úspěšně využívá právě fond vodního hospodářství, který se zaměřuje především na firmy poskytující technologie a infrastrukturu související s vodou. Jedná se o velmi perspektivní odvětví a fond nabízí dobrý poměr mezi výkonností a rizikem,“ říká Aleš Prandstetter, investiční stratég společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Akciový fond – Střední a východní Evropa investuje do trhů v regionu Střední a Východní Evropy, především do Ruska, Turecka, České republiky, Polska, Maďarska, Slovinska, Rumunska a Chorvatska. Je vhodným doplňkem portfolia investorů, kteří jsou připraveni na možnost výkyvů výměnou za vyšší výnos. Jelikož není zajištěno měnové riziko v případě investice do jiných než korunových nástrojů, nabízí se i možnost výnosu plynoucího z posilování měn vůči koruně. Od posledního poklesu před zhruba pěti lety, způsobeném finanční krizí, drží fond vzestupný trend.

ČSOB Realitní mix investuje do cenných papírů, jejichž emitenti zaměřují své aktivity na oblasti realit a developmentu (výstavba, správa, provozování nemovitostí či obchodování s nimi). Je vhodný jako doplněk akciové složky v portfoliu dynamického investora. Fond ukládá své prostředky do společností působících na evropském a americkém realitním trhu. Převážná část aktiv fondu je zajištěna proti měnovému riziku a díky tomu se do výkonnosti fondu plně nepromítá vliv změny měnových kurzů.

Nejvýkonnější otevřené fondy k 3. 4. 2013 v CZK jsou uvedeny v následující tabulce:

Fondy

Aktuální hodnota 

Výkonnost za posledních 12 měsíců

Průměrná roční výkonnost za 4 roky (p.a.)

Datum výpočtu

ČSOB Akciový fond – Vodního bohatství

927,3000

22,28 %

16,15 %

28. 3. 2013

ČSOB Akciový fond – S a V Evropa

0,6220

16,43 %

14,36 %

29. 3. 2013

ČSOB Realitní mix

0,5890

14,33 %

18,87 %

29. 3. 2013

Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka může být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Zajištění hodnoty vložené investice a výnosu se váže ke dni splatnosti (den odkoupení podílů od investorů) fondu s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota vložené investice.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nesmrtelný Disney?

Dokázali byste najít člověka, který nikdy neslyšel o jediném díle této společnosti? Pravděpodobně ne. I přesto se akcie obchodují o 50 % níže. Disney Company slaví v letošním roce 100 let od založení, jaký bude její vývoj v následujících letech?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *