Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

ČSOB Akciový fond (PX®) přináší dobré zprávy pro investory

Investice ČSOB 02.02.2012 | 16:52 0 Komentářů

Drobní investoři se dnes poměrně často vyhýbají akciovým fondů v obavě, že touto cestou je jen malá šance své peníze patřičným způsobem zhodnotit. Není tomu tak vždy a neplatí to absolutně. Investoři, kteří své peníze vložili do Horizon Access ČSOB Akciového fondu (PX®), který investuje do akcií obsažených v indexu pražské burzy, svého rozhodnutí jistě nelitují. Hodnota fondu se i přes náročné období na trzích dostala za necelé čtyři měsíce o 4,39 % nad svou upisovací hodnotu a i přes jeho lehce kolísavý průběh by měl být do budoucna pro investory správnou volbou.

„Horizon Access ČSOB Akciový fond (PX®) byl vytvořen pro investory, kteří dokážou i v poklesu dohlédnout dále, a vidí potenciální růst tam, kde ho jiní nehledají. Myslím si, že jsme investory nezklamali a prozatím se jim dostalo zajímavého zhodnocení,“ říká Jan Barta, člen představenstva ČSOB Asset Management, a. s., investiční společnost.

Dividendy získané ze 14 akcií v portfoliu fondu Horizon Access ČSOB Český Akciový (PX®) jsou reinvestovány, a proto lze očekávat, že se fondu může podařit výkonností překonat samotný index české burzy. Jde o jeden z prvních indexových fondů v korunách na českém trhu. Velikost vlastního kapitálu fondu je v současnosti 132 milionů korun.

„Zahraniční investoři vnímají Českou republiku jako dobrou investiční příležitost. I přesto se nikdy nevyhneme kolísání trhů. Proto je investování do akciových fondů doporučováno pro dlouhodobější strategie. Na delších horizontech klesá významně riziko poklesu hodnoty takové investice a v případě České republiky se mohou projevit dobré fundamenty titulů v portfoliu fondu. To ukázal i ČSOB Akciový fond (PX®), který si i přes kolísání trhů v dnešní době vede relativně dobře, přestože z hlediska doporučeného investičního horizontu je na korektní hodnocení ještě brzy,“ říká Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Akciový fond (PX®) je složen ze 14 akcií, z nichž 80 % tvoří čtyři společnosti (Komerční banka, Erste Bank, ČEZ a Telefónica O2). Tento akciový fond je vhodný pro jednorázovou investici i pro pravidelné investování. V případě jednorázové investice je možné vložit minimálně 5 tisíc korun, pravidelně lze pak investovat 500 a více korun měsíčně. Právě pravidelné investice, na rozdíl od jednorázových, do značné míry neutralizují dopady kolísání trhů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.