CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

02. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB Akciový fond (PX®) přináší dobré zprávy pro investory

 


 

„Horizon Access ČSOB Akciový fond (PX®) byl vytvořen pro investory, kteří dokážou i v poklesu dohlédnout dále, a vidí potenciální růst tam, kde ho jiní nehledají. Myslím si, že jsme investory nezklamali a prozatím se jim dostalo zajímavého zhodnocení,“ říká Jan Barta, člen představenstva ČSOB Asset Management, a. s., investiční společnost.

Dividendy získané ze 14 akcií v portfoliu fondu Horizon Access ČSOB Český Akciový (PX®) jsou reinvestovány, a proto lze očekávat, že se fondu může podařit výkonností překonat samotný index české burzy. Jde o jeden z prvních indexových fondů v korunách na českém trhu. Velikost vlastního kapitálu fondu je v současnosti 132 milionů korun.

„Zahraniční investoři vnímají Českou republiku jako dobrou investiční příležitost. I přesto se nikdy nevyhneme kolísání trhů. Proto je investování do akciových fondů doporučováno pro dlouhodobější strategie. Na delších horizontech klesá významně riziko poklesu hodnoty takové investice a v případě České republiky se mohou projevit dobré fundamenty titulů v portfoliu fondu. To ukázal i ČSOB Akciový fond (PX®), který si i přes kolísání trhů v dnešní době vede relativně dobře, přestože z hlediska doporučeného investičního horizontu je na korektní hodnocení ještě brzy,“ říká Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Akciový fond (PX®) je složen ze 14 akcií, z nichž 80 % tvoří čtyři společnosti (Komerční banka, Erste Bank, ČEZ a Telefónica O2). Tento akciový fond je vhodný pro jednorázovou investici i pro pravidelné investování. V případě jednorázové investice je možné vložit minimálně 5 tisíc korun, pravidelně lze pak investovat 500 a více korun měsíčně. Právě pravidelné investice, na rozdíl od jednorázových, do značné míry neutralizují dopady kolísání trhů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

investice roku výsledky 2019

Na začátku února se předávaly ceny za investice roku

Investice roku je takové ohlédnutí a zhodnocení uplynulého investičního roku. Sofistikovaná metoda hodnotí investiční fondy za minulý rok a to nejen z hlediska výnosnosti, ale i z  pohledu postoje k riziku a k celkové úspěšnosti porážet benchmark na trhu. Vyhlášení těch nejlepších investičních fondů za rok 2019 […]

Text: Hana Bartušková

14. 02. 2020

WOOD & Company All Weather růstový fond

Fond-show: WOOD & Company All Weather růstový fond

Fond do každého počasí – dynamický korunový smíšený fond s flexibilní investiční strategií, koncentrovaným portfoliem a long/short přístupem. Bere si férovou odměnu podle dosažených výsledků. Vhodný nástroj pro dlouhodobé investice do akcií. 

Text: Jan Traxler

31. 12. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.