Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

ČNB zvýšila sazby, banky jásají

Investice 03.08.2017 | 18:54 0 Komentářů

Evropské akcie ke konci obchodování dohání své dopolední ztráty a index Stoxx 600 se pohybuje v okolí své otvírací hodnoty. Daří se dnes sektoru spotřebního zboží, který přidává těsně pod jedno procento. Nejlépe se dnes dařilo britskému oděvnímu řetězci NEXT, jehož akcie si po oznámení rostoucích prodejů připsaly 10 %.

Ztráty ropných společností a strojírenských podniků se snaží kompenzovat zisky stavebnictví a utilit. Německý koncern Siemens po oznámení slabých výsledků za druhé čtvrtletí odepisuje skoro tři procenta. Na místě dnes přešlapuje bankovní sektor, z něhož vyniká pouze největší italská banka UniCredit. Její akcie si dnes připisují přes 6 %, když pod vedením nového generálního ředitele úspěšně pokračuje v restrukturalizačním procesu a za druhé čtvrtletí vykázala 3% růst zisku.

Americké akcie na začátku obchodování mírně ustupují ze svých včerejších historických maxim. Index S&P 500 oslabuje do dvou desetin procenta, když ho nejvíce tíží ztráty energetických společností a finančního sektoru.

Pražská burza dnes zareagovala na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou, když k zisku 0,7% zisku pražského indexu PX nejvíce přispěly Erste Group a Komerční banka, které si připsaly okolo 1,5 %. Dařilo se i pojišťovně VIG s 0,4% ziskem. K finančním institucím se dnes přidaly i Unipetrol s +1,2 % a O2, jejíž akcie si polepšily o 0,7 %. Na opačném konci pražského pelotonu se dnes ocitly mediální skupina CME se ztrátou 0,7 % a tabákový Philip Morris ČR s -0,3 %. Objem obchodů dnes dosáhl 400 mil. CZK.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.