Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

CME a Unipetrol přinesly investorům od začátku roku již skoro 60% výnos

Investice 09.05.2017 | 18:30 0 Komentářů

Evropské akcie se dnes pokouší umazat včerejší ztráty. Index Stoxx 600 před koncem obchodování přidává 0,5 %, když jedinými sektory, které oslabují, jsou automobilky a banky se 0,3% ztrátami. Nejvíce dnes indexu pomáhají akcie těžařských společností a zpracovatelů průmyslových materiálů, které posilují o 1,4 % především díky rostoucím cenám komodit. Daří se i mediálním společnostem a zdravotnickému sektoru s 1% zisky.

Americké akcie ve velmi nízké volatilitě, která klesla na nejnižší úroveň od začátku devadesátých let, dnes oscilují okolo historických maxim. 1% zisky výrobců zboží dlouhodobé spotřeby umazávají 0,6% ztráty ropných společností.

Pražská burza dnes v kombinaci silných zisků i výrazných ztrát přidala 0,5 %. V kladném teritoriu se dnes snažily především akcie mediální skupiny CME, které si připsaly 3,6 % a od začátku roku tak přinesly investorům již výrazných 57,2 %. Ještě větší radost dělají investorům akcie petrochemické skupiny Unipetrol, které si i díky dnešním 2,5 % připsaly od začátku roku dokonce 59,4 %. Dnes se dařilo i bankám, když Komerční banka si připsala 2,1 %, Moneta 1,4 % a Erste 0,5 %. Akcie rakouské pojišťovací skupiny VIG posílily o 1,4 %. Od vyšších zisků dnes pražský parket brzdily především akcie telekomunikační společnosti O2, jejíž akcie se dnes obchodovaly první den bez nároku na dividendu a ztratily 7,5 %, což překročilo dividendový výnos 7,2 %. Nedařilo se ani likérce Stock, která odevzdala 1,7 %. Trojici propadlíků pak doplnil výrobce netkaných textilií Pegas se ztrátou 0,5 %. Objem obchodů dnes při 0,8 mld. CZK překročil roční průměr.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.