CZK/€ 23.695 +0,21%

CZK/$ 22.117 +0,57%

CZK/£ 27.297 +0,21%

CZK/CHF 24.474 +0,45%

24. 07. 2012

0 komentářů

Subjekty:

CHRÁNĚNÉ FONDY: ZAJÍMAVÁ INVESTICE PRO KONZERVATIVNÍ INVESTORY

 


 

Pro klienty hledající především bezpečnou investici mohou být alternativou ke konzervativním investicím tzv. chráněné fondy, které za určitých podmínek uzamykají již dosažený výnos. Raiffeisenbank svým klientům nabízí Czech Click Fund, který v minulých dnech uzamkl zisk na úrovni 5 %. „K prvnímu uzamčení zisku tak došlo již po roce a půl existence tohoto chráněného fondu, což je při současném nejistém vývoji na trzích nad očekávání dobrý výsledek,“ uvedl šéf Asset Managementu Raiffeisenbank Michal Ondruška.

Průměrné roční zhodnocení tohoto fondu se tak od svého vzniku v listopadu 2010 pohybuje nad čtyřmi procenty. Fond uzamyká zhodnocení vždy při dosažení 5% zhodnocení nebo po pěti letech.

Klienti tak mají jistotu, že o svůj zisk na konci tohoto období nepřijdou ani v případě, že by hodnota fondu v průběhu období klesala pod tuto uzamčenou úroveň,“ dodal Michal Ondruška.

Investoři se stále častěji odklánějí od investic do akciových podílových fondů a vyhledávají spíše konzervativní typy investic. Nejsilnější příliv prostředků směřuje do dluhopisových a zajištěných fondů. Za oblibou konzervativních forem investování stojí zejména jejich příznivá výkonnost v posledních letech.

Raiffeisenbank  umožňuje klientům investovat do více než  tří desítek korunových i cizoměnových fondů Raiffeisen.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Zároveň více investují. Jakým investicím věří nejvíce?

O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit  svoje úspory. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak […]

Text: Filip Kučera

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *