CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

24. 07. 2012

0 komentářů

Subjekty:

CHRÁNĚNÉ FONDY: ZAJÍMAVÁ INVESTICE PRO KONZERVATIVNÍ INVESTORY

 


 

Pro klienty hledající především bezpečnou investici mohou být alternativou ke konzervativním investicím tzv. chráněné fondy, které za určitých podmínek uzamykají již dosažený výnos. Raiffeisenbank svým klientům nabízí Czech Click Fund, který v minulých dnech uzamkl zisk na úrovni 5 %. „K prvnímu uzamčení zisku tak došlo již po roce a půl existence tohoto chráněného fondu, což je při současném nejistém vývoji na trzích nad očekávání dobrý výsledek,“ uvedl šéf Asset Managementu Raiffeisenbank Michal Ondruška.

Průměrné roční zhodnocení tohoto fondu se tak od svého vzniku v listopadu 2010 pohybuje nad čtyřmi procenty. Fond uzamyká zhodnocení vždy při dosažení 5% zhodnocení nebo po pěti letech.

Klienti tak mají jistotu, že o svůj zisk na konci tohoto období nepřijdou ani v případě, že by hodnota fondu v průběhu období klesala pod tuto uzamčenou úroveň,“ dodal Michal Ondruška.

Investoři se stále častěji odklánějí od investic do akciových podílových fondů a vyhledávají spíše konzervativní typy investic. Nejsilnější příliv prostředků směřuje do dluhopisových a zajištěných fondů. Za oblibou konzervativních forem investování stojí zejména jejich příznivá výkonnost v posledních letech.

Raiffeisenbank  umožňuje klientům investovat do více než  tří desítek korunových i cizoměnových fondů Raiffeisen.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.