CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

04. 04. 2019

0 komentářů

Subjekty:

ČESKÁ POJIŠŤOVNA ZAHAJUJE LETNÍ SEZONU SE ZVÝHODNĚNOU NABÍDKOU POJIŠTĚNÍ PRO KARAVANY A OBYTNÉ VOZY

 

Česká pojišťovna přichází se zvýhodněnou nabídkou pojištění pro karavany a obytná auta. Reaguje tím na rostoucí oblíbenost cestování a rekreace v “domově na kolech”. Kromě pojištění samotných vozů či přívěsů a široké asistenční služby nabízí také možnost připojistit si zabudované vybavení vozu i věci uložené ve vozidle.

Loading 

Češi v posledních letech přichází čím dál víc na chuť cestování v příbytku na kolech. Na dovolenou po tuzemsku i do zahraničí takto vyjíždí i několikrát ročně zhruba sto tisíc lidí. A právě na tento trend se Česká pojišťovna rozhodla reagovat rozšířením své nabídky o vylepšené pojištění pro karavany a obytné vozy. Ty totiž vyžadují komplexnější pojistku, než samotná osobní vozidla. „Cestování po vlastní ose ve vlastním příbytku je dobrodružství, ale snadno jej může překazit krádež nebo nehoda. Česká pojišťovna proto umožňuje kombinovat pojištění tak, aby pokrylo nejen škody na vlastním vozidle a doplňkové výbavě, ale i škody na majetku uvnitř vozidla,“ popisuje Ivana Buriánková, mluvčí České pojišťovny.

Na obytný vůz pojišťovna klientům zohlední bonus z osobního auta. Znamená to, že ti řidiči, kteří jezdí dlouhodobě bez nehod svým osobním vozem, budou mít pojištění obytného auta levnější. K obytnému autu je pak možné sjednat nadstandardní asistenční službu POHODA Extra za zvýhodněnou cenu, a to pouze za 700 Kč. Ta pomůže s celou řadou potíží, ke kterým může dojít jak v ČR, tak v zahraničí. Jedná se například o:

  • odtah nepojízdného vozidla do nejbližšího smluvního nebo autorizovaného servisu, kde lze vozidlo opravit
  • pomoc při defektu pneumatiky, vybití akumulátoru, ztrátě klíčů či nedostatku/záměně paliva
  • zajištění úhrady nákladů na nocleh
  • náhradní dopravu osob a zavazadel domů, nebo do cíle cesty
  • repatriaci vozidla do místa určeného klientem

I pro karavan lze sjednat nadstandardní asistenční službu POHODA Extra za zvýhodněnou cenu 700 Kč. Na karavan je navíc možné zkopírovat asistenci v rámci povinného ručení z osobního vozu v případě, že má řidič pojištěnou asistenci POHODA Super nebo má sjednané povinné ručení ve variantě Comfort.

Možnosti pro pojištění obytného vozu a karavanu:

REKLAMA

Pojištění movitých věcí – věci, které jsou pevně spojeny s obytným vozem či karavanem, jako např. vestavěná kuchyň, toaleta, vytápění apod., jsou nyní pojištěny v rámci havarijního pojištění.

Pojištění osobních věcí uložených ve vozidle – lze sjednat jako připojištění k pojištění obytného vozu či karavanu. Pojištěna jsou rizika odcizení a poškození či zničení věcí během nehody nebo vinou živelní škody. Vztahuje se na věci uložené v uzamčeném vozu či v karavanu vyjma hotovosti či dokladů. Pojištění se nevztahuje ani na výpočetní techniku, tu lze ale do limitu 15 tisíc korun pojistit v rámci pojištění domácnosti.

Pojištění jízdních kol – lze sjednat jako připojištění k pojištění obytného vozu či karavanu. Kola jsou pojištěna proti poškození při nehodě, živelní škodě a odcizení. V případě odcizení je podmínkou vyplacení pojistného plnění uložení kol v uzamčeném zavazadlovém prostoru nebo v uzamčeném nosiči např. na zádi obytného automobilu.

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platba paušální daně a výše invalidního důchodu

Živnostníci a podnikatelé plnící si své daňové povinnosti platbou měsíční paušální daně minimalizují své daňové starosti a povinnosti. Jaký vliv však má platba paušální daně na případný invalidní důchod prvního a druhého stupně, dřívější částečný invalidní důchod? Podívejme se na praktické výpočty.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

21. 02. 2024

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024 – dominuje zajištění na penzi

Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejte se přehledně na jednotlivé změny.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

06. 02. 2024

Životní pojištění versus konsolidační balíček – přehled změn v roce 2024

Nová pravidla daňového zvýhodnění či odvodů značně ovlivní život řady Čechů, kteří budou muset prioritizovat své potřeby. Jak by měli lidé v roce 2024 přistupovat k pojištění? Co všechno se mění pro zaměstnance, dohodáře či živnostníky? A jak obstojí životní pojištění na žebříčku jejich potřeb?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 01. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *