CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

20. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Česká pojišťovna vysadí lipovou alej ve městě Horní Slavkov

 


 

Součástí pozvánky na tiskovou konferenci oznamující změny v České pojišťovně, která se uskutečnila loni v říjnu, byl také náš závazek, že za každého příchozího novináře vysadíme jednu vzrostlou lípu. Nakonec přišlo celkem čtyřicet novinářů a my tedy letos na jaře splníme daný slib a vysadíme čtyřicet stromů,“ říká Jan Hainz, ředitel odboru komunikace ČP.

Čtyřicítka lip srdčitých bude vysazena na třech místech ve městě Horní Slavkov u Sokolova. „Máme velkou radost, že jsme uspěli mezi ostatními městy z celé ČR a získali čtyři desítky sazenic lip. Ty budou rozmístěny v různých lokalitách na území našeho města a jistě přispějí ke zpříjemnění života našich občanů,“ říká Jana Vildumetzová, starostka města Horní Slavkov.

Dominantní částí bezprostředního okolí Horního Slavkova bude lipová alej tvořená 37 stromy umístěná podél trasy zamýšlené naučné stezky s interaktivními prvky popisujícími život v přírodě a oblast hornictví. Ta bude procházet revitalizovaným lesoparkem kolem Stříbrného potoka. Další dva stromy budou vysazeny na louce
u dětského hřiště tak, aby časem poskytovaly stín pro matky s dětmi. Poslední strom zpříjemní momenty relaxace klientům domu s pečovatelskou službou.

Jsem velmi rád, že jsme pro čtyřicítku lip našli zajímavé místo a především že darované stromy poslouží všem obyvatelům Horního Slavkova. My všichni v České pojišťovně se už nyní těšíme, že budeme moci sledovat, jak stromy porostou a zesílí,“ říká Jan Hainz.

Do projektu výsadby lipové aleje zapojí ČP také veřejnost na Facebooku a počítá i s dalšími aktivitami,
které budou zajímavé hlavně pro milovníky turistiky a sportu. Lipová alej tak nebude pouze příspěvkem k obnově tradičního rysu české krajiny, ale zároveň podpoří životní a společenské prostředí města Horní Slavkov.

REKLAMA

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *