Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Česká pojišťovna vysadí lipovou alej ve městě Horní Slavkov

Loni v říjnu při příležitosti představení aktuálních novinek přislíbilo vedení České pojišťovny vysadit v letošním jubilejním 185. roce existence společnosti celkem 40 stromů lípy srdčité – národního symbolu, jehož motiv listu je výrazně zastoupen v logu ČP. Zamýšlená alej se dočká výsadby letos v dubnu, přičemž zaměstnanci ČP a novináři volili ze sedmi lokalit z celé České republiky. Volby se zúčastnila téměř tisícovka hlasujících, kteří nakonec vybrali město Horní Slavkov v Karlovarském kraji.

Součástí pozvánky na tiskovou konferenci oznamující změny v České pojišťovně, která se uskutečnila loni v říjnu, byl také náš závazek, že za každého příchozího novináře vysadíme jednu vzrostlou lípu. Nakonec přišlo celkem čtyřicet novinářů a my tedy letos na jaře splníme daný slib a vysadíme čtyřicet stromů,“ říká Jan Hainz, ředitel odboru komunikace ČP.

Čtyřicítka lip srdčitých bude vysazena na třech místech ve městě Horní Slavkov u Sokolova. „Máme velkou radost, že jsme uspěli mezi ostatními městy z celé ČR a získali čtyři desítky sazenic lip. Ty budou rozmístěny v různých lokalitách na území našeho města a jistě přispějí ke zpříjemnění života našich občanů,“ říká Jana Vildumetzová, starostka města Horní Slavkov.

Dominantní částí bezprostředního okolí Horního Slavkova bude lipová alej tvořená 37 stromy umístěná podél trasy zamýšlené naučné stezky s interaktivními prvky popisujícími život v přírodě a oblast hornictví. Ta bude procházet revitalizovaným lesoparkem kolem Stříbrného potoka. Další dva stromy budou vysazeny na louce
u dětského hřiště tak, aby časem poskytovaly stín pro matky s dětmi. Poslední strom zpříjemní momenty relaxace klientům domu s pečovatelskou službou.

Jsem velmi rád, že jsme pro čtyřicítku lip našli zajímavé místo a především že darované stromy poslouží všem obyvatelům Horního Slavkova. My všichni v České pojišťovně se už nyní těšíme, že budeme moci sledovat, jak stromy porostou a zesílí,“ říká Jan Hainz.

Do projektu výsadby lipové aleje zapojí ČP také veřejnost na Facebooku a počítá i s dalšími aktivitami,
které budou zajímavé hlavně pro milovníky turistiky a sportu. Lipová alej tak nebude pouze příspěvkem k obnově tradičního rysu české krajiny, ale zároveň podpoří životní a společenské prostředí města Horní Slavkov.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.