CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

05. 02. 2018

0 komentářů

Subjekty:

ČESKÁ POJIŠŤOVNA NABÍZÍ POJIŠTĚNÍ ASISTOVANÉ REPRODUKCE

 

V České republice se podle statistik potýká s neplodností 20 až 25 % párů. Řešení tohoto problému nabízí asistovaná reprodukce, pro kterou se tak v současné době rozhoduje stále více lidí. Asistovaná reprodukce má nezpochybnitelně velmi dobré výsledky, ale ne každý si ji může dovolit. Veřejné zdravotní pojišťovny totiž hradí tři, maximálně čtyři cykly umělého oplodnění (tzv. IVF). Po případném neúspěchu jsou pak páry, které mají potíže s početím, odkázány na použití vlastních prostředků. A právě na potřeby takových párů se Česká pojišťovna rozhodla reagovat pojištěním asistované reprodukce. Díky svému rozsahu a plnění již od čtvrtého cyklu IVF se tak na českém trhu se jedná o unikátní produkt.

Loading 

Pojištění se vztahuje na první nehrazený pokus z veřejného zdravotního pojištění, na který Česká pojišťovna vyplatí pojistnou částku 50 000 korun. Pro řadu párů to tak může být významná pomoc při jejich snaze o založení rodiny. Pojištění asistované reprodukce lze sjednat k životnímu pojištění Můj život. Sjednat si jej mohou ženy ve věku 15 – 35 let. „Je vhodné zejména pro mladé ženy, které již samy uvažují o založení rodiny. Využijí ho ale také matky, které chtějí předejít tomu, aby jejich dcera musela v budoucnu řešit finanční problémy spojené s nákladností asistované reprodukce,“ popisuje Markéta Filová, manažer útvaru produktového managementu životního pojištění České pojišťovny. „Mladé dívky, které si připojištění sjednají jako prevenci před potížemi ve vyšším věku, se navíc dostanou na velmi výhodnou výši pojistného. To v těchto případech začíná na 39 korunách za měsíc,“ doplňuje Markéta Filová.

Pojištění asistované reprodukce

  • Vztahuje se na úhradu prvního nehrazeného pokusu z veřejného zdravotního pojištění
  • Pojistná částka: 50 000 korun
  • Pro ženy ve věku 15 – 35 let
  • Pojištění si mohou sjednat ženy samy pro sebe, starší ženy je pak mohou sjednat pro své dcery
  • Měsíční pojistné již od 39 korun

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *