Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

ČESKÁ ENERGETICKÁ SKUPINA SOLEK BUDUJE DALŠÍ SOLÁRNÍ ELEKTRÁRNY V CHILE

Podnikání 12.02.2021 | 11:09 0 Komentářů

Energetická skupina SOLEK českého podnikatele Zdeňka Sobotky zahájila v Chile výstavbu dalších dvou elektráren s celkovou kapacitou 10 MW. Umístěny jsou ve městě Quirihue v regionu Ñuble na jih od hlavního města Santiaga. 

„Chile je a nadále bude základním stavebním kamenem našeho portfolia solárních elektráren.
V dynamickém růstu celkové instalované kapacity ve fotovoltaice zúročujeme zkušenosti a důvěru, které jsme za dobu 7 let našeho působení v Latinské Americe získali,“
uvedl Zdeněk Sobotka a dodal: „Jsem rád, že se o naše výsledky dosažené na druhém konci světa můžeme podělit právě s českými investory, kteří se na příležitostech zajímavého zhodnocení kapitálu podílejí výnosem z našeho dluhopisového programu či prostřednictvím MW Investičního fondu SICAV, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.“

Solární park El Conquistador o výkonu 2,99 MW, který se rozkládá na ploše 6,51 ha, je třetí z celkového počtu 6 plánovaných fotovoltaických projektů v regionu Ñuble severně od města Quirihue.

Výstavba solárního parku Alcadesa ve stejné oblasti byla zahájen už v listopadu loňského roku. Elektrárna o výkonu 7 MW, která představuje investici ve výši 9 milionů dolarů, bude v provozu již za dva měsíce. Pro zajímavost – pohledem úspor uhlíkových stop se odhaduje, že solární park Alcadesa pomůže zredukovat přibližně 10 000 tun CO2, což odpovídá vyřazení 817 automobilů z provozu.

Další solární parky Meco Chillán, San Bernardo, Itihue a Quilmo, které skupina SOLEK v oblasti Ñuble vlastní, jsou v různých fázích rozpracovanosti a dohromady představují další zdroje o výkonu 80-100 MW.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.