Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Češi splácí půjčku průměrně pět let

Banky ZUNO Bank 15.09.2016 | 12:23 1 Komentář

Češi stále častěji využívají možnost splácet svou starou půjčku s lepšími podmínkami. Preferovaná délka splatnosti spotřebitelského úvěru v Česku i na Slovensku je maximálně pět let. Ukázal to průzkum agentury NMS pro banku Zuno. Obvykle si do jiné banky přenášíme jeden úvěr, pět let je také průměrná doba splácení nové půjčky. 

Téměř 79 % refinancovaných úvěrů u Zuno pochází z bank, zbývajících 21 % pochází z nebankovních společností. Více než polovina Čechů i Slováků nejčastěji refinancuje jeden úvěr, 21 % lidí využila konsolidaci dvou úvěrů. Přes 15 % Čechů ale refinancuje tři a více úvěrů najednou.

„Lidé nejčastěji refinancují po prázdninách, když si nabrali půjčky na dovolené, a po významnějších svátcích jako jsou Vánoce. Zejména kvůli větším útratám,” říká analytička banky Zuno Ivana Pajtášová.

Podle Ivany Pajtášové je refinancování úvěrů mezi Čechy stále populárnější. Za osm měsíců tohoto roku tvoří refinancování 55 % celkového objem úvěrů v Zuno, za poslední dva roky se jedná o dvacetiprocentní nárůst. Průměrná doba splácení nového refinancovaného úvěru je pět let.

Při refinancování je pro většinu lidí rozhodující nová úroková sazba, rozhoduje také výše poplatků a rychlost, s jakou je úvěr sjednán. 

Jeden komentář: “Češi splácí půjčku průměrně pět let”

  1. harry clark napsal:

    Vítejte na HARRY CLARK Service Company (personalizované služby pro všechny své finanční potřeby) Nabízíme Osobní půjčky, konsolidaci dluhu úvěr, rizikový kapitál, úvěr, rizikový kapitál, podnikatelský úvěr, vzdělání úvěr, úvěru na bydlení a úvěr na jakéhokoli důvodu a naléhavé potřeby ! za velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 3% s maximální dobou trvání 10 roků. Už jste byla odmítnuta vaší banky? Máte špatné úvěry? Máte nezaplacené účty? Jste v dluzích? Potřebujete založit firmu? Worry ne více, protože my jsme tady, aby vám nabídnout nízké úrokové půjčku. Náš úvěr se pohybuje od $ 5,000.00 na $ 100, 000,000.00 dolarů. Také jsme půjčovat v USA dolarech, eurech a librách !! Kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu; harryclark353@gma­il.com pro více informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.