CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

21. 09. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Bisnode Corona Index mapuje změny v podnikatelském prostředí

 

Stále nekončící krize způsobená pandemií viru COVID-19 poškozuje globální ekonomiku. Svět se rychle mění, podnikatelská rizika vzrostla, a proto je nyní, dříve než kdy jindy, důležité se rozhodovat na základě faktů a nikoliv pocitů. Proto Bisnode sestavil Corona Index, který na týdenní bázi poskytuje přehled o vývoji podnikatelského klimatu v České republice. Monitoruje, kolik vzniklo firem, kolik jich zaniklo nebo požádalo o bankrot, jaká je platební morálka nebo kolik zaměstnanců je ohroženo krachem firem.

Loading 

“Pandemie coronaviru v krátkém čase změnila naše životy. Mnoho společností je v krizi a ohrožena jsou celá odvětví. Inteligentní data a analýza dat společnosti Bisnode vám mohou poskytnout vodítko, abyste se mohli v těchto rozbouřených vodách pohybovat s větší jistotou a obchodním úspěchem,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Bisnode Corona Index je aktualizován jednou týdně a data srovnává se stavem v roce 2019. K dispozici bude postupně na všech 19 trzích Evropy, kde Bisnode působí.

„Od začátku letošního roku lze v ČR pozorovat znatelný nárůst společností, které ukončily podnikatelské aktivity nebo směřují k bankrotu. To se citelně odráží na počtech ohrožených zaměstnanců. Naopak klesá počet nově založených firem,“ popsala vývoj tuzemské podnikatelské základny Petra Štěpánová z Bisnode.

Podrobnější informace o vývoji podnikatelské základny v ČR podle Corona Indexu Bisnode jsou zdarma přístupné zde.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Síla složeného úroku aneb tajný vzorec bohatství

Mnoho lidí se zajímá o to, jak úspěšně investovat, ale málokdy se zamyslí nad efektem složeného úročení, přestože právě ten je tajemstvím úspěchu každého investora. Předpokládejme, že dokážete sestavit konzervativní portfolio s očekávaným výnosem 5 % ročně. Ten by se měsíčně připisoval od vašich 25. narozenin s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Komentář: Rekordní hodnoty na akciovém trhu – případ racionální přebujenosti

Minulý týden padla řada rekordů, když hlavní akciové indexy v USA, Evropě a Japonsku dosáhly historických maxim. Ale na rozdíl od rekordů ve sportovních výkonech bývají rekordy ve výkonnosti akciových trhů spojeny s jednou zásadní obavou: Nejde o případ „iracionálního přebujení“? Myslím si, že je to racionální […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *