CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

21. 09. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Bisnode Corona Index mapuje změny v podnikatelském prostředí

 

Stále nekončící krize způsobená pandemií viru COVID-19 poškozuje globální ekonomiku. Svět se rychle mění, podnikatelská rizika vzrostla, a proto je nyní, dříve než kdy jindy, důležité se rozhodovat na základě faktů a nikoliv pocitů. Proto Bisnode sestavil Corona Index, který na týdenní bázi poskytuje přehled o vývoji podnikatelského klimatu v České republice. Monitoruje, kolik vzniklo firem, kolik jich zaniklo nebo požádalo o bankrot, jaká je platební morálka nebo kolik zaměstnanců je ohroženo krachem firem.

Loading 

“Pandemie coronaviru v krátkém čase změnila naše životy. Mnoho společností je v krizi a ohrožena jsou celá odvětví. Inteligentní data a analýza dat společnosti Bisnode vám mohou poskytnout vodítko, abyste se mohli v těchto rozbouřených vodách pohybovat s větší jistotou a obchodním úspěchem,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Bisnode Corona Index je aktualizován jednou týdně a data srovnává se stavem v roce 2019. K dispozici bude postupně na všech 19 trzích Evropy, kde Bisnode působí.

„Od začátku letošního roku lze v ČR pozorovat znatelný nárůst společností, které ukončily podnikatelské aktivity nebo směřují k bankrotu. To se citelně odráží na počtech ohrožených zaměstnanců. Naopak klesá počet nově založených firem,“ popsala vývoj tuzemské podnikatelské základny Petra Štěpánová z Bisnode.

Podrobnější informace o vývoji podnikatelské základny v ČR podle Corona Indexu Bisnode jsou zdarma přístupné zde.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024

Analýza: Akcie jako hrad z písku spojený s extrémní koncentrací indexu

V minulých výhledech jsme poukazovali na to, že se vzestup AI a léků proti obezitě vzpírá gravitačnímu zákonu světa financí a zvládá do značné míry kompenzovat nepříznivé vlivy vysokých úrokových sazeb. Proto jsme také nedoporučovali investovat do technologických akcií. Celý duben to vypadalo jako správná volba, protože trhy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 07. 2024

Trh korporátních dluhopisů v ČR dynamicky roste, k maximu má však ještě daleko

Společnosti v České republice vydaly v roce 2023 korporátní korunové dluhopisy o celkovém objemu 37,4 miliardy korun. Oproti roku 2022 to představuje nárůst o více než 75 % a došlo tak k narovnání propadu způsobenému makroekonomickou situací na trhu. Kupónové výnosy podlimitních i nadlimitních emisí loni dosáhly svého historického maxima.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *