Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

BILLA a PENNY rozjíždí s Českou spořitelnou nabídku bezkontaktních plateb na svých provozovnách

Banky 22.06.2012 | 12:10 0 Komentářů

Supermarkety BILLA a diskontní prodejny PENNY, náležející do skupiny REWE Group, v těchto dnech zavedly ve spolupráci s Českou spořitelnou ve všech svých prodejnách bezkontaktní platby kartou. Zákazníkům tak umožní rychle a nekomplikovaně zaplatit za veškeré své nákupy, u nákupů do 500 Kč bez zadání PIN. Jde o výrazný posun v dostupnosti bezkontaktních plateb kartou v Česku, neboť BILLA a PENNY zaujímají s více než 540 filiálkami vedoucí postavení na českém trhu. Prodejny skupiny REWE v Česku ročně navštíví více než 240 milionů zákazníků. Česká spořitelna je největším vydavatelem platebních karet s bezkontaktní funkcí v Česku.

Bezkontaktní karty nabízejí kromě výhod běžné platební karty navíc funkci bezkontaktního placení. Při bezkontaktní platbě se karta pouze přiloží dostatečně blízko k pokladnímu terminálu. Karta se do terminálu ani nevkládá, ani se jej nedotýká. Údaje pro uskutečnění platby jsou šifrované a přenášejí se prostřednictvím rádiových vln. Předností těchto karet je především zkrácení čekací doby, zjednodušení nákupu a zvýšení pohodlí zákazníka.  

„Zavedením bezkontaktních plateb v prodejnách BILLA a PENNY dochází k většímu rozšíření a dostupnosti bezkontaktních terminálů u obchodníků. Můžeme tedy čekat také výrazný nárůst počtu i objemu bezkontaktních transakcí. Do konce května jich naši zákazníci uskutečnili více než 170 tisíc a za nákupy zaplatili bezmála 70 milionů Kč,“ uvedl Miroslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny. „Bezkontaktní platby jsou právě tak bezpečné jako jiné platební transakce kartou, protože přenos prostřednictvím rádiových vln probíhá za přísných bezpečnostních podmínek. Při realizaci platby se přitom přenášejí pouze údaje potřebné k platbě – tedy nikoli jméno ani žádná další informace o zákazníkovi,“ ubezpečuje Miloslav Křečan. 
 
Pro mateřskou společnost REWE Group je zavedení bezkontaktních plateb v prodejnách BILLA a PENNY rozhodující krok. „Těší nás, že v budoucnu budeme moci nabídnout našim zákazníkům v Česku tuto progresivní a perspektivní technologii ve všech našich prodejnách. Zákazníkům i spolupracovníkům přinese nová platební metoda citelné výhody – platba se zkrátí z 15 sekund na pouhé 2 sekundy. Platební proces je tak dokonce ještě rychlejší než platba v hotovosti,“ říká Peter Radtke, vedoucí centrálního oddělení financí skupiny REWE Group.    

Česká spořitelna je jedna ze dvou bank, které bezkontaktní platby v Česku nabízejí. Česká spořitelna do současnosti vydala téměř 400 tis. bezkontaktních karet a disponuje více než 4 200 terminály v několika maloobchodních řetězcích a dalších obchodech. Za bezkontaktní platby stejně jako za běžné bezhotovostní platby kartou zákazník nic neplatí. Další novinku v platebních systémech chystá Česká spořitelna ve spolupráci s dalšími bankami a mobilními operátory již koncem léta. Česká národní banka totiž nedávno vydala licenci na platby mobilním telefonem, na které se v dohledné době může veřejnost těšit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.