CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

01. 11. 2016

0 komentářů

Banky a ČEZ dnes táhly pražskou burzu dolů

 


 

I přes povzbudivé zprávy z Číny dnes americké akcie pokračují v poklesech z minulého týdne. Index S&P 500 ztrácí 0,3 %, když s výjimkou energetických firem jsou všechny sektory v červeném. Největšími propadlíky jsou dnes zatím realitní a utility sektory.  Výsledky farmaceutického obra Pfeizer dnes investory zklamaly a jeho akcie se propadají o 2 % a skoro o 8 % za poslední měsíc.

Česká burza následovala západoevropské trhy a zakončila dnešní obchodování se ztrátou 1,4 %. Pražský index dnes nejvíce táhl dolů bankovní sektor, v čele s Monetou, která oslabila o 3,2 %. Z nebankovního sektoru se k negativnímu vývoji přidal ČEZ, který ztratil 2,6 %, druhý největší pokles dnešního dne. Růst do 1 % akcií Stock Spirits, Unipetrolu, Philip Morris a Fortuny nebyl dostatečně silný, aby zvrátil propady titulů s vyšší váhou v indexu.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023

Jak na obchodování pomocí algoritmů?

Počítače změnily náš svět nesporným a nevratným způsobem. Vznik nových technologií ve druhé polovině 20. století a možnost okamžitého přenosu dat zásadně změnil téměř všechny oblasti života – od zábavy až po obchodování a investování. Podívejte se, jak můžete algoritmy využít ve svůj prospěch ve světě obchodu.

Text: Redakce

Foto: Unplash.com

15. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *