CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

01. 11. 2016

0 komentářů

Banky a ČEZ dnes táhly pražskou burzu dolů

 


 

I přes povzbudivé zprávy z Číny dnes americké akcie pokračují v poklesech z minulého týdne. Index S&P 500 ztrácí 0,3 %, když s výjimkou energetických firem jsou všechny sektory v červeném. Největšími propadlíky jsou dnes zatím realitní a utility sektory.  Výsledky farmaceutického obra Pfeizer dnes investory zklamaly a jeho akcie se propadají o 2 % a skoro o 8 % za poslední měsíc.

Česká burza následovala západoevropské trhy a zakončila dnešní obchodování se ztrátou 1,4 %. Pražský index dnes nejvíce táhl dolů bankovní sektor, v čele s Monetou, která oslabila o 3,2 %. Z nebankovního sektoru se k negativnímu vývoji přidal ČEZ, který ztratil 2,6 %, druhý největší pokles dnešního dne. Růst do 1 % akcií Stock Spirits, Unipetrolu, Philip Morris a Fortuny nebyl dostatečně silný, aby zvrátil propady titulů s vyšší váhou v indexu.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Co sledovat u investic do finančního sektoru v době klesajících úrokových sazeb

Tradiční názor tvrdí, že klesající úrokové sazby jsou pro finanční akcie negativní, protože snižují úrokový výnos. To je však přílišné zjednodušení, které se může ukázat jako nepravdivé. Finanční společnosti jsou různorodou skupinou, v níž banky tvoří pouze jednu část, a mezi jednotlivými společnostmi existují významné rozdíly, které ovlivňují […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *