Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Apple a Amazon blízko proražení k novým rekordům

Investice 09.04.2015 | 10:30 0 Komentářů

Investiční newsletter Breakout Trader přináší Lynx každý týden a Jonáš Mlýnek v něm komentuje 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Jonáš Mlýnek je vedoucí české pobočky brokerské společnosti Lynx, specialisty na online investování, jenž poskytuje soukromým investorům přístup na více než 100 trhů ve 24 zemích. (Komentář: Lynx)

V tomto týdnu analytiky Lynx zaujaly zejména akcie Apple (AAPL) a Amazon (AMZN).

Třetí růstová vlna pro akcie Apple za dveřmi?

„High-tech“ giganti se stále těší velké oblibě ze strany investorů a v posledních měsících vytváří nový impuls pro růst. Hlavním důvodem jsou solidní čtvrtletní výsledky, které by mohly poskytnout únik z větší konsolidace. Již v říjnu 2014 jsme byli svědky první růstové vlny krátce po vyhlášení earnings. Druhá růstová vlna následovala po silném výsledkovém reportu v lednu a pokračovala v únoru.

Je velice pravděpodobné, že mnozí býci již nebudou čekat na vyhlášení dalších čtvrtletních výsledků a navzdory včerejšímu obchodování je ještě poměrně brzy na to, abychom posoudili, zda akcie budou pokračovat v růstovém trendu. Mohlo by se ovšem zdát, že další růstová formace s potenciálem vzestupu o $25, byla právě vykreslena.

Možný přístup je tedy dlouhá pozice s tím, že očekáváme, že akcie uzavřou nad pondělním maximem. Tato pozice je trochu více agresivní, jelikož v cestě k dalšímu růstu stojí rezistence na $130. V březnu byla tato úroveň již dvakrát otestována, ale k proražení zatím nedošlo.

Konsolidují akcie Amazon před dalším růstem?

Už je to poměrně dlouho, co jsme od Amazonu dostali nějaké pozitivní čtvrtletní výsledky. Čísla za předchozí kvartál reportované v lednu, však dávají určitou naději pro další vývoj. Viděli jsme zde docela působivý cenový gap směrem vzhůru, který byl navíc doprovázen silnou býčí aktivitou. Velmi pozitivní signál. Od března trh konsoliduje a vypadá to, že všichni čekají, až v dohledné době dojde k dalšímu proražení směrem vzhůru.

Samozřejmě nestačí trh pouze sledovat, ale je vhodné se aktivně zapojit do probíhající situace. Lokální maximum trh vytvořil na $381,77. Tato úroveň by proto mohla sloužit jako referenční bod pro případný nákupní signál. Poslední růstová vlna vynesla akcii vzhůru o $100. Je poměrně velká šance, že současná situace nahrává trhu pro další takový nárůst. Uvidíme, zda nám býci dopřejí to potěšení.

Signál k nákupu by proto mohl být pokračující růst ceny nad úroveň $382. Samozřejmě stále se před námi nachází rezistence na úrovni $390, ale v případě pokračování rally by její proražení neměl být větší problém. Je tady i riziko proražení konsolidace směrem dolů, a proto na trh umisťujeme stop-loss pod poslední lokální minimum na $365. Pokud se trh doopravdy dostane až na cílové úrovně $465, je otázkou, zda v pozicích setrvat i nadále, jelikož další čtvrtletní výsledky jsou už přede dveřmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.