Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Americký akciový index S&P 500 táhne stále na sever

Investice 25.05.2017 | 17:51 0 Komentářů

Evropské akciové burzy zažily další letargickou seanci, když index Stoxx 600 po celý den poletoval jako na houpačce. Z počátku dne si index připisoval mírné zisky do dvou desetin procenta, aby je však ještě před obědem vymazal a vzápětí se ocitl v 0,3% ztrátách. Závěr obchodování však přineslo již slabounké pohupování okolo včerejšího zavíracího kurzu.

Za nedostatku nových zpráv dosahovaly zisky či ztráty jednotlivých sektorů maximálně 0,7 %. Na straně rostoucích titulů se dařilo například utilitám nebo telekomunikacím, naopak farmacie a energetické akcie dnešek končí v červeném.

Americký index S&P 500 vylepšuje svůj rekord, když na začátku přidává dalších 0,4 %. V průběhu dne však nebyla zveřejněna žádná podstatná zpráva. Pozornost investorů se tak soustředila na zasedání OPEC. Jeho členové se s dalšími nečleny v čele s Ruskem dohodli na pokračujícím omezování těžby na dalších devět měsíců do března 2018. Cena ropy však v reakci na výsledek klesla, když trh zřejmě spekuloval o výraznějším snížení produkce.

Pražský parket dnešní obchodování zakončil s červenou nulou. S největšími zisky dnes uzavřely akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, které přidaly jedno procento. Dařilo se i sázkařské kanceláři Fortuna, textilce Pegas nebo utilitě ČEZ. Ostatní akcie stagnovaly nebo klesly, z nichž nejhlubší ztráty si připsala nápojářská skupina Kofola (-1,1 %). Obchodní aktivita však byla velmi nízká, když zobchodovaný objem dosáhl pouze třetiny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.