CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

25. 05. 2017

0 komentářů

Americký akciový index S&P 500 táhne stále na sever

 

Evropské akciové burzy zažily další letargickou seanci, když index Stoxx 600 po celý den poletoval jako na houpačce. Z počátku dne si index připisoval mírné zisky do dvou desetin procenta, aby je však ještě před obědem vymazal a vzápětí se ocitl v 0,3% ztrátách. Závěr obchodování však přineslo již slabounké pohupování okolo včerejšího zavíracího kurzu.

Loading 

Za nedostatku nových zpráv dosahovaly zisky či ztráty jednotlivých sektorů maximálně 0,7 %. Na straně rostoucích titulů se dařilo například utilitám nebo telekomunikacím, naopak farmacie a energetické akcie dnešek končí v červeném.

Americký index S&P 500 vylepšuje svůj rekord, když na začátku přidává dalších 0,4 %. V průběhu dne však nebyla zveřejněna žádná podstatná zpráva. Pozornost investorů se tak soustředila na zasedání OPEC. Jeho členové se s dalšími nečleny v čele s Ruskem dohodli na pokračujícím omezování těžby na dalších devět měsíců do března 2018. Cena ropy však v reakci na výsledek klesla, když trh zřejmě spekuloval o výraznějším snížení produkce.

Pražský parket dnešní obchodování zakončil s červenou nulou. S největšími zisky dnes uzavřely akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, které přidaly jedno procento. Dařilo se i sázkařské kanceláři Fortuna, textilce Pegas nebo utilitě ČEZ. Ostatní akcie stagnovaly nebo klesly, z nichž nejhlubší ztráty si připsala nápojářská skupina Kofola (-1,1 %). Obchodní aktivita však byla velmi nízká, když zobchodovaný objem dosáhl pouze třetiny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *