CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

25. 05. 2017

0 komentářů

Americký akciový index S&P 500 táhne stále na sever

 

Evropské akciové burzy zažily další letargickou seanci, když index Stoxx 600 po celý den poletoval jako na houpačce. Z počátku dne si index připisoval mírné zisky do dvou desetin procenta, aby je však ještě před obědem vymazal a vzápětí se ocitl v 0,3% ztrátách. Závěr obchodování však přineslo již slabounké pohupování okolo včerejšího zavíracího kurzu.

Loading 

Za nedostatku nových zpráv dosahovaly zisky či ztráty jednotlivých sektorů maximálně 0,7 %. Na straně rostoucích titulů se dařilo například utilitám nebo telekomunikacím, naopak farmacie a energetické akcie dnešek končí v červeném.

Americký index S&P 500 vylepšuje svůj rekord, když na začátku přidává dalších 0,4 %. V průběhu dne však nebyla zveřejněna žádná podstatná zpráva. Pozornost investorů se tak soustředila na zasedání OPEC. Jeho členové se s dalšími nečleny v čele s Ruskem dohodli na pokračujícím omezování těžby na dalších devět měsíců do března 2018. Cena ropy však v reakci na výsledek klesla, když trh zřejmě spekuloval o výraznějším snížení produkce.

Pražský parket dnešní obchodování zakončil s červenou nulou. S největšími zisky dnes uzavřely akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, které přidaly jedno procento. Dařilo se i sázkařské kanceláři Fortuna, textilce Pegas nebo utilitě ČEZ. Ostatní akcie stagnovaly nebo klesly, z nichž nejhlubší ztráty si připsala nápojářská skupina Kofola (-1,1 %). Obchodní aktivita však byla velmi nízká, když zobchodovaný objem dosáhl pouze třetiny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stát chce i nadále vybírat windfall tax. Hrozí žaloby menšinových akcionářů ČEZ

Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Co ještě může udělat vláda pro likvidaci pražské burzy? Třeba povinné kvóty žen ve vedení firem

Současná údajně středopravá vláda se chystá zasadit další ránu českému kapitálovému trhu. Již se jí podařilo ochromit důvěru investorů v něj kurzotvornými výroky pronášenými nahodile a zmateně, zjevně bez znalosti věci a vůbec bez koncepce, případně jako v banánové republice v prostředí ducha venkovské hospody.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

05. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *