Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Akcie Slovenského Telekomu budou dostupné i investorům v České republice

–    Drobní investoři v Česku budou mít možnost nakupovat akcie společnosti Slovak Telekom. 

–    Pokyny k nákupu akcií, které uvede na trh Fond národního majetku Slovenské republiky, mohou investoři podávat buď na vybraných pobočkách České spořitelny, anebo on-line prostřednictvím brokerjetu České spořitelny.

Společnost Slovak Telekom, a.s., největší multimediální a telekomunikační operátor na Slovensku, zahajuje svou veřejnou nabídku akcií (IPO). Akcie budou od 22. 4. 2015 do 5. 5. 2015 nabízeny rovněž drobným investorům v České republice a na Slovensku. V souvislosti s IPO zveřejnil Slovak Telekom Prospekt cenného papíru a jeho shrnutí v českém jazyce, které jsou k dispozici na internetové stránce společnosti (www.telekom.sk). Většinovým vlastníkem Slovak Telekomu je německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom AG, který nepřímo drží ve slovenském operátorovi 51% podíl.

Privatizaci státního podílu ve společnosti Slovak Telekom přes kapitálové trhy pomáhá realizovat rovněž rakouská finanční skupina Erste Group, která je společným hlavním manažerem a koordinátorem retailové nabídky. Drobní investoři s bydlištěm či sídlem na Slovensku, kteří podají pokyn k nákupu akcií prostřednictvím České spořitelny nebo brokerjetu České spořitelny, mají nárok na slevu 5 % z kupní ceny akcií při objednávce až 423 kusů akcií za předpokladu, že objednávka bude zadána v rámci přednostního období retailové nabídky tak, jak je popsáno v Prospektu. 

Drobní investoři s bydlištěm či sídlem jak v České republice, tak na Slovensku mohou – v závislosti na rozhodnutí prodávajícího akcionáře – dále obdržet zvýhodněnou alokaci na objednávky až 423 kusů akcií, pokud budou tyto objednávky zadány během přednostního období retailové nabídky dle ustanovení  Prospektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.